Muškárenie na Slovensku

Rubrika práve na rybách

 • Majeno92 pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č.6 dobrá rybačka

  Ja pridávam tiež foto z dnešnej výpravy na „novom neochytanom“ mieste 😂 . Veľkú zásluhu na tejto podustve má Ceskie, za čo naozaj úprimne ďakujem. Mne sa viac ako jedna nepodarila a to som bol bez snahy chytiť čokoľvek iné 😄 mám sa veru čo učiť.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č. 6 dobrá rybačka

  Dnes 3 hodinky na slniečku vo Váhu. Akokoľvek som sa snažil, iná ryba ako podustva ~45 nešla. Ale aj tak som rád, sú dni, keď aj tie nemajú náladu a viac menej len parkujú. A úplne na náhodu som vo vode stretol Maja 🙂

  2+
  • Majeno92 napísal komentár

   Veru krásny deň. Tak som si chodil prstom po mape, reku že objavím nejaké pekné miesto. Široko ďaleko jeden rybár aj to Radko. Bolo to milé stretnutie a teším sa že je ten Váh taký malý.

   0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č. 6 dobrá rybačka

  Veľkej ryby sa mi zachcelo, tak poďho tam, kde je Váh väčší, čiže na dolniaky. Po príchode aktivita rýb na pohľad nulová, tak som len okom zavadil o #6ku, vyviazal si tradične #4 a šiel obťažovať podustvy. Prvé potrasenie prišlo až po 20 minútach. A bolo to hovado. Na jeseň sa mi strepala PD cez 60 a táto bola rozmerovo totožná – asi nejaké hejno, ktoré odmieta pomrieť na starobu a len žerie a rastie. Vôbec prvýkrát som sa bál, či vydrží prút. Hoci sa mi PD po pár minútach vzdala, nedokázal som ju v rýchlej vode dostať na dosah podberáku a strepala sa… potom sa podarila chytiť ešte takáto prapodivná fajta pleskáčov, možno niekto napíšete, čo boli zač. Ďaľšia vychádzka smerovala dnes na potok, avšak ten bol po 10 mm zrážok beznádejne kalný…

  0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka

  Revúca dnes už poaprílovo prechytaná, podupaná – stretol som desiatky rybárov. Napriek tomu sa mi podarilo nájsť (dnes) neprechytaný úsek, kde ma veľmi príjemne prekvapil podiel PP voči PD. Čosi som aj vysušil, do toho krásne počasie… takže, aj keď je to zlé, je to vlastne dobré 🙂

  4+
 • Jaro changed their profile picture
  0
 • Jaro pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - VÁH 17 dobrá rybačka

  Pozdravujem vás Prepáčte že som to dlhšie nebol ale hneď ako som mohol idem písať ako som zahájil na kaprovej vode Podarilo sa zopár pekných jalcov na sucho. Prikladám aj fotku podenky zabrali na parašutku v podobnom odtieni podenky.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malina dobrá rybačka

  Dnes chvíľka chytačky na Maline. Obľúbený jalcový úsek v lese zlikvidoval bobor, tak som bol nútený ísť pod les na karasový kanál. Podarili sa dokonca aj kapríky, až ruka bolela.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Druhý deň z rána Váh a potom Revúca. Na Váhu slabo, po zahajovačke sa ale niet čomu čudovať. V Revúcej bola ryba pribitá na dne, ale išla. Úseky pod rybochovom boli produktívnejšie – v dúhakovej konkurencií bol PP aj Li žravejší. Podaril sa mi PD do 5O, ale spadol pri fotení… Inak sa mi podarili desiatky PD tesne pod 30, mierový iba jeden kus. V stavidle a náhone do MVE sa kúpali ľadové medvede. Na počudovanie, už polhodinku po kúpaní v náhone sa nám podarilo opäť chytiť PP.

  2+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Váh č. 19B dobrá rybačka
  dozadu

  Zahájené. Do tretice všetko dobré – po dvoch pandemických zahajovačkách konečne tretia už taká, aká má byť – vo vode o 6tej a večer na pivku s kamarátmi. Rybárov ako maku, ale podarilo sa mi z Váhu pár krajších PD aj PP. Stihol som oprobuvať aj Čutkovo – brali najmä lipne. V splave pod priehradou som našiel nastraženú pytlačku. Revúca šla veľká, chladná a rýchla – tak, ako to má 16teho byť.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malý Dunaj dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes rozcvička pred magickým 16/4. Karásky už boli po nerese, chutilo im veľmi. Z pleskáčov sa podarila len táto malá fajta. Ukazovali sa aj veľké lopaty, ale zrejme boli ešte zaneprázdnené…

  2+
 • Majeno92 pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Nitra č.3 dobrá rybačka
  dozadu

  Po dlhšej odmlke sa pridávam. Zahájil som pre mňa nezvyčajne na Nitre. Bol som tam prvý krát a môžem povedať že je to muškársky raj. Nádherné jalce cez 50, dá sa aj brodiť. Brali zlatohlavé mokré muchy keďže pekne svietilo slnko.

  4+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Nádhera, priznám sa, že ani ja som na Nitre ešte nechytal, ale mám ju vo wish liste na tento rok 🙂

   0
   • Majeno92 napísal komentár dozadu

    Kludne mi zavolaj predtym, nech nejdes na slepo 😉

    0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malý Dunaj č. 6 dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som prvýkrát v tomto roku vytiahol obojručku, na dunajských ihlanoch. Čo hod, to… odtrhnutá mucha. Nízka hladina, ideálne počasie, ale rýb nikde. Tak som to po polhodinke vzdal a išiel si zdvihnúť sebavedomie na fenolový potôčik. Podarila sa taká klasická MD všehochuť. Vypapkaný karas potešil asi najviac.

  6+
 • Tibor sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  1+
 • ajko pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Zohorský kanál dobrá rybačka
  dozadu

  Tretia vychádzka v tomto roku a konečne živo. Na vlastne nymfy (krikľavo fluo ružové telo aj hlavička – vlastný výmysel) išli pekne jalčeky 20-35 cm. Najviac teší tá vlastná výroba podľa fantázie 🙂

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Čierna voda dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes hodinka a pól na „ČéVé“. Napriek zime (5°C) už začína byť drobná biela ryba rozplávaná. Podarili sa menšie zubáče a mini boleň – na squirmy worma. Skúsil som poťahať aj streamer, bez záberu.

  1+
 • Boris pridal/a nový príspevok dozadu

  Zdravím. Budúci týždeň by som mohol byť pri BB a rozmýšľam Hron č.8 si ísť jeden deň zachytať. Poradte kto má skúsenosť kam sa vybrať a na čo chytať. dík.

  2+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Ahoj, nespravíš chybu, ak zabrodíš kdekoľvek od mosta na hranici K/CHaP až po most vo Vlkanovej. V zime to tam išlo dobre, známy zachytal ešte aj minulý týždeň v tej veľkej vode, ryba však bola úplne prilepená na dne (lipeň, jalec).

   0
   • Boris napísal komentár dozadu

    Ahoj. Bol som v piatok vo Vlkanovej od toho mosta hore po vypusť z ČOV. Nič ani záber, skúšal som všetko možné aj streamer a nič. Na rieke sa mi absolutne nedarí. Je možné, že som nedostal nymfu až na dno…. nabudúce:)

    0
 • Karol sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som medzi kvapkami dažďa vybehol na hodinku skúsiť obľúbený potok. Nešlo to, alebo sa nedávnym vypustením rybníkov ryby spláchli bohviekam. Ale skôr by som slabú aktivitu pripísal jednoducho zime…

  4+
 • Expres-print sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  2+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Čierna voda dobrá rybačka
  dozadu

  Sezóna 2022 zahájená na Čiernej Vode. Bola to taká príjemná všehochuť, na to, že bol 2. január, to celkom išlo.

  6+
 • Load More