Muškárenie na Slovensku

Rubrika práve na rybách

 • robdrab@o2.pl sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes repete. Revúca podupaná-prechytaná, k tomu ešte naviac tréning prívlačovej repre… z niekoľkých prvých jám som vytiahol nanajvýš po jednej či dvoch rybkách. Až kým som dosť vysoko stretol rybára, ktorý v jednej z top jám chytil zero. To mi už hlava nebrala, tak som to skúsil ja s rovnakým výsledkom. A skúšal som dobrú polhodinu, kým si čopotáčiky z muškovnice konečne vybrali, a potom to už šlo ako po masle. Kľúčom k úspechu bol nezaťažený streamrik ťahaný pod hladinou. Zábery potočákov rozbehnutých od dna k hladine stáli zato. Zvláštne bolo, že napriek silnému rojeniu, zbierali len lipne.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Druhý deň už rovno na Revúcej a hneď z rána som trafil aj muchu (schránkový potočník). Jedna z rybačiek, na ktorú ešte budem spomínať. Počas prvých 2 hodín cca 40 rýb, z toho väčšina PP. Vraj sa to ale poobede poriadne rozbehlo aj na Váhu a chytali sa ryby rádovo v desiatkach ks. Posledná foto sú stopy od vydry…

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Váh č. 19B dobrá rybačka
  dozadu

  16/4 ako vždy, o 6tej v ivachnovskom hučáku nad mostom. Len tento rok to akosi nešlo. Do 8.30 len dva malé dúhaky, ostatní natom neboli o moc lepšie. Tak som si prestal klamať a šibol si to tam, kam ma to aj tak od rána ťahalo – na Revúcu hore. Ale ani tam to akosi nešlo, ryba pribitá na dne. Ale aj tie menšie divoké bodkáče po polročnej pauze robili obrovskú radosť.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malý Dunaj dobrá rybačka
  dozadu

  Veľký piatok, malé ryby. Po neúspechoch v studených vodách som si vybehol zdvihnúť sebavedomie na fenolový potôčik. Ryby príliš nereagovali, najskôr som si myslel, že im len kvôli fenolu slzia oči a dobre nevidia. Stačilo však naviazať jednu suchú a zrazu to išlo – jalce, dokonca aj pleskáče brali z hladiny.

  3+
 • Kubiak changed their profile picture dozadu
  2+
 • Kubiak's profile was updated dozadu
  2+
 • Čaute, chcel by som sa spýtať či by ste nevedeli spraviť taký Foto návod ako si pripraviť SETUP na lov Nymfou ? Od navijaku až po koncovú Montáž, bolo by to super lebo som videl Milión videí a každý vo svete to robí inač.

  2+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Ahoj, akú nymfovú zostavu by si potreboval? Klasickú krátku/českú nymfy alebo francúza alebo …? Každopádne, mám pred očami návod/nákres z jednej knižky, kde boli presne tak všetky uzly atď., len nemám ju doma. V sobotu Ti ju sem odfotím.

   0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Aha, tak som to dokonca našiel na internete, škoda že fotka nie je celá. Kniha je „Jak se loví muškou“ (Fox, 1999) a fotka je tu

   0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Tu je sľúbená dvojstránka s uzlami https://muskarenie.sk/wp-content/uploads/2023/04/uzly.jpg pre nymfovú zostavu je možné jednotlivé nadväzce viazať buď pomocou mikrokrúžkou, alebo jednoducho „bojovo“ chirurgickým uzlom spojíš dva vlasce a necháš dlhší koniec – na jeden ide príves, druhý hlavný pokračuje dlhšie dolu k záťažovke.

   0
 • Kubiak sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  2+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Žitava dobrá rybačka
  dozadu

  Kvôli gýčovo krásnemu počasiu som neodolal a vybehol skúsiť chytiť čo sa dá na Žitavu, rovno pod koniec lesáckeho úseku. Teplota +15°C, ale voda mala len slabých 1.4°C. A čože som si to zabudol? No broďáky, tak som si len v teniskách pripomenul, ako sa kedysi na dedine chytávalo – spoza kríkov, zo stromov… Nakoniec sa pár rybiek podarilo až pod Zlatými Moravcami.

  2+
 • mvadila@gmail.com sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  2+
 • cunderlikpeter@gmail.com sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  1+
 • ajko pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Zohorský kanál dobrá rybačka
  dozadu

  -1 stupeň ale pár jalčekov a ostriežik sa na moje vlastné nymfy ulakomilo. Najlepšie išla ružová chlpatá s červenou neo hlavičkou.

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Čierna voda dobrá rybačka
  dozadu

  1.1.2023, dnes som len išiel skontrolovať, či nová povolenka funguje. Počasie vyšlo presne rovnaké, ako 1.1. minulý rok – slnečno, bezvetrie a vysoko nad 10°C. Hneď na prvý náhod v tomto roku som zavadil akýsi konár, ktorý ale začal plávať a po pár minútach pumpovania som nakoniec podobral mrenu. Dupľa sa nekonala, už len zopár jalcov. Ale vzhľadom na ročnú dobu spokojnosť.

  8+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Priesakový kanál dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som bol skúsiť, či sa predsalen nepodarí vianočný kapor. Keďže mráz vyškrtol štrkoviská z množiny možností, voľba padla na priesakáč. Nebol som jediný s rovnakým nápadom. Podarilo sa zopár ostriežov a jalčekov, zbadal som aj dvojicu podmierečných PD a kapríka. Ten mal však kamsi naponáhlo, takže mucha nestihla ani len vyklesať a už bol dávno fuč.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malý Dunaj dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes pruhovaná hodinka na Malom Dunaji (miesto isto uhádnete). Zdá sa, že ochladenie nepridalo na chuti len hlavátkam.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Hron č. 7b dobrá rybačka
  dozadu

  Opäť na Hrone dole. K vode som sa dovalil až 10.45, ale to vôbec neprekážalo, stále bolo skoré ráno – hustá hmla a iba 3°C. Do obeda sa podarili iba tri malé lipníky. Tesne pred rozpustením hmly som vyskúšal streamer – bez záberu. Následne začalo slnko piecť takým spôsobom, že sčerený Hron pôsobil ako sústava zrkadiel – nevidel som ani h@vn@. Nazrel som do mapy, kde je najbližšia zákruta otočená tak, že ju slnko neosvetluje priamo „po prúde“. No jasné, sútok Slatiny a Hrona. Avšak, kým som sa tam dotrepal, slnko sa posunulo a bol som opäť na tom istom… Doslova naslepo som zbehol s krátkou nymfou asi 200 metrov, potom to vzdal, naviazal jednu suchú, reku skúsim ešte Slatinku a hajde domov. Ale zbadal som pod sútokom zazbierať a z prvej chytil lipníka. A ďaľšieho. A ďaľšieho. Ako na konci dňa slnko ohrialo sútok Slatiny, lipne pod ním urýchlene zbierali a brali na náhod. Malé, stredné, väčšie. Krásna záverečná trištvrtehodinka.

  7+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Dunaj č. 3 dobrá rybačka
  dozadu

  Už som nevydržal čakať na rozpustenie hmly, vybehol som chvíľku skúsiť podustvy iba tuto, na Dunaj. Aktivita rýb úplne nulová, tak som na len slepo prebehol zvyčajne produktívne prúdiky a… podarilo sa zopár jalčekov tmavých.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Hron č. 7b dobrá rybačka
  dozadu

  Dnešné repete po pondelku potvrdilo nepriamu úmeru – čím väčšiu udicu vytiahnem, tým menšie ryby chytám. Naviazal som si obojručku, reku, keď sa na tomto Li Hrone nevláči, možno tu ostali po celom roku nejaké pozabúdané veľké dúhaky. Ale za tri hodiny len dva zábery, s lipníkmi by som sa zabavil viac. Nabudúce pre zmenu prevetrám #3ku.

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Hron č. 7b dobrá rybačka
  dozadu

  Po 3 týždňoch od konca pstruhovej sezóny som sa zastavil na 3 hodinky na Li Hrone dole. Gýčovo krásne počasie, pôvodne som chcel trochu postreamrovať, ale nakoniec som sa len tak poprechádzal po Hrone s krátkou nymfou. Rybkám chutilo – čo im chýbalo na veľkosti, to vynahradili počtom.

  5+
 • Load More