Muškárenie na Slovensku

Rubrika práve na rybách

Aktuálne pri vode
 • Peter sa registroval na muškárenie.sk

  0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Jedna hlavatečka z decembra. Túto sa podarilo chytiť už keď sa ráno rozvidnelo, tak som si ju mohol pekne aj obzrieť 🙂 Ešte som chcel ísť doraziť posledné dve vychádzky, čo mi ostali, ale voda je vysoko a veľmi kalná, takže sa nedá – tento rok je to ende.

  8+
  • Scorpio napísal komentár

   Jak byla velká?

   0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Ahojte, pridám nejaké foto z posledného lovu na Váhu. Bola už riadna zima, ale bolo tam krásne. Aj tá jedna ryby potešila a jedna spadla.

  3+
 • ajko pridal/a nový príspevok

  Hľadám nové možnosti 🙂 Dnes som skúsil Šúrsky potok (Blatina) rovno pod Jurom. Ani ťukes. Bol som tam tretíkrát a iba raz v lete som pod čističkou lapol zopár 20 cm jalčekov. Info, či sa tam vôbec zarybňuje, som nenašiel nikde. A ani SRZ Pezinok mi neodpovedal, keď som im písal cez FB. Čo myslíte, oplatí sa to ešte skúšať? Máte nejaké info a skúsenosti s touto vodou? Konkrétne úsek Jur-Vajnory, viem že nižšie má svoj revír rybárska škola, ale to je asi iná kláva.

  1+
  • ceskie napísal komentár

   Ahoj, este som tam nechytal, ale chodim casto cez most na Chorvatsky Grob. Kuva, to je vela vody tuto zimu… inak podla typu vody, budu v tomto rocnom obdobi ryby uz zazimovane v par jamach pekne pohromade, treba ich len najst.

   0
 • ceskie pridal/a nový príspevok

  Dnes to bol pri vode mrazivý, ale až letne zaujímavý zážitok. Lokalita – delta fenolu do MD. Chytal som si svojim tempom jalčeky a karásky, keď som omylom podsekol beličku, po ktorej mi v momente vybehol krajší jalec. Tak som ju použil dosť cynicky na „prieskum trhu“. Behom pár minút mi zdvihla odo dna boleňa ~70, ktorý ale nemal záujem. Postupne však jej trepotanie prilákalo zopár krajších jalcov, ako aj ostrieže. Po jej oslobodení som mal miesto celkom slušne zakrmene na dravce :))

  3+
  • goldo napísal komentár

   Zdá sa, že ten fenol musí byť steroid pre ryby. Na Váhu bolo do 12tej mŕtvo, potom sa zdvihli podustvy. Vystriedal som pár much, ale bezvýsledne.

   0
 • goldo pridal/a nový príspevok

  Po dvoch vychádzkach, ked som skúšal neúspešne dravce na muchu a vláčku, som dnes zobral iba mušák a išiel na miesto kde sú ryby v lete aj v zime. Ale takisto ako v lete, tak aj teraz tam ryby ignorujú všetky muchy. Pod nohami desiatky podustiev a jalcov. Výsledok 1 spadnutá podustva a jalec na brehu 🙂

  6+
  • ceskie napísal komentár

   Podustva je dosť špecifická, ale žeby si jalec nevedel vybrať…? Každopádne, krásna rybka na december

   0
 • ceskie pridal/a nový príspevok

  Dnes polhodinka prechádzka popri ramene, potom 3-4 náhody, pár minút zdolávačky a vianočná povinnosť úspešne splnená 🙂

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes som vybehol nad Lafranconi skúsiť zubáče, výsledok sú však len tieto gýčové fotky. Kvôli vetru som vydržal polhodinu… potom som sa presunul dochytať na fenolový potôčik. Podarili sa jalčeky, pleskáč, karas, ostriež, zubáč, čiže druhovo pestré, veľkosťou ale malé. Fungoval squirmy.

  7+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Radko, si bol strímrovať?

   0
   • ceskie napísal komentár

    Bol, bol 🙂

    0
 • ceskie pridal/a nový príspevok dozadu

  Predminulý víkend to žralo až do tmy, minulý víkend iba okolo obeda no a dnes… dnes už len podustvy. Ide zima, trebalo by to tiež vybehnúť vyššie, kde je koncentrácia lososovitých vyššia 🙂 broďáky od VISION otestované, síce len 4 vrstvy ale zima mi vôbec nebola. Blbé je, že fínske L je väčšie ako poľské XL, takže sú mi hlavne v ponožkách väčšie ako treba… hold, niektoré veci asi neradno nakupovať cez eshop 😐

  2+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Krásne to tam je a veľmi pekná ryba. Ty vždy niečo vybereš 🙂

   0
 • goldo pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes som to kombinoval s vláčkou, ale nič iné ako podustvy som nevidel. Zato tri riadne bobry sa hrali podo mnou.

  4+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Musíme sa už zkoordinovať, možno budúci víkend vybehnem aj s jedným známym zas na 2-3 hoďky, dám vedieť 😛

   0
   • goldo napísal komentár dozadu

    Jasné daj vedieť. Mne sa tiež menia plány každú chvíľu. Chcel som ísť vo štvrtok na line na Hron, teraz to musím posunúť o týždeň.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Cez víkend sa konal o5 hon na hlavátky. Teraz to však bolo výrazne drsnejšie ako minule, lebo ráno -5 stupňov vonku – čistenie očiek od ľadu a rozmrazovanie navijáku, proste chuťovečka 🙂 Včera ráno budíček o 3:30, po šiestej už na vode na overenom mieste, no ráno to neklaplo, tak doobeda oddych a poobede na prieskum nového miesta – kvôli prieskumu terénu brodením, cez deň to nešlo. Večer už po tme brodenie na preskúmanom mieste a chytačka. Jedna spadla z háčika bez protihrotu, no druhá skončila v podberáku. cca 65cm pekne stavaná, krásna ryba. Tento rok už iba chytiť väčšiu 🙂

  3+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Krása, tak si unavil šťastie, ale o tom to vlastne je, keď už ostatné máš zvládnuté, len skúšať 😉

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Vďaka, no bol to vydretý úlovok, ale bol 🙂 Ono to bolo aj tým, že som pochodil aj miesta, kde som ešte nebrodil, takže aj spoznávačka terénu. Nabudúce to už bude viacmenej na istotu, čo sa týka brodenia.

    0
 • Pavian pridal/a nový príspevok dozadu

  Čaute. Po chvíľkovej pauze (musel som preveriť Zubáče na Dunaji 😁) som sa vybral na dva dni za Helmutom na Liptov. Jeden deň Váh, druhý deň Hron. Na Váhu tiekla 90ka, bojovali sme o každú rybku no nakoniec sa niečo podarilo.. na Hrone podobne. Voda síce fajn, no pochodene od množstva muskarov a hlavatkarov. Prirodzené vzory boli úplne out, drvivú väčšinu rýb som dal na Disko vzory, farebne gule, tipy, krúžkovanie. Pridávam pár fotiek pre predstavu :)))

  5+
 • Boris pridal/a nový príspevok dozadu

  Zdravím. Dnes som bol po dlhom čase na rybách. Hron medzi Zvolenom a Sliačom lipňová voda. Nič ani záber. Bol som vo Zvolene v takej zatáčke na sídlisku a potom tesne pod Sliačom ako sa do Hrona vlieva taký malý potok. Ani záber. Chytal som na nymfy 12, 14 aj 16 rôzne druhy. Francuzka, rúžový blešivec, rudoriť a iné. Zajtra mám tam ešte hosťovačku ani sa mi nechce tam ísť. Vie niekto poradiť kam a na čo skúsiť? Ďakujem.

  0
  • Scorpio napísal komentár dozadu

   Jake tam jsou ryby?

   0
   • Boris napísal komentár dozadu

    Je to lipňová voda.. Čakal som lipany:(

    0
    • Scorpio napísal komentár dozadu

     Nadelej si tungsten nymfy. Ja pouzivam medene a stribrne hlavicky, hacky 14, 16. Zalezi taky, kolik je tam vody a jak je rychly proud, muzes klidne poustet muchy nad rybama o ony se ti nemusi zvednout. Pokud potrebujes dostat muchy rychle ke dnu, udelej jim do telicka oviny olovenym dratkem.

     0
     • Boris napísal komentár dozadu

      Hej mam aj tungsteny 14 a 16. Vody dost a prud rýchly. Dal som aj slovensku zátežovku na spodok a hore 2 – sirupcíka a blešivca a nič. Keby aspom malý lipan ale nič úplne nič. Možno nešli. Bolo to super lebo som vyskušal brodaky a rešpekt pred riekou, jeden chybný pohyb a plávam..

      0
      • Scorpio napísal komentár dozadu

       Vyzkousej musky typu uhorcik nebo rajnoha. Nevim jak dlouho chytas. Zkus experimentovat. Mne se osvedcilo udelat u techto nymf za kulickou ovin z paviho spectraflashe od hends. V idealnim pripade zkus ryby najit a fyzicky je sledovat, jak se chovaji.

       0
      • Boris napísal komentár dozadu

       Chytal som 33 rokov na prívlač a túto sezónu prvý krát muškárim ak sa to dá takto povedat. Neviem nič preto sa pýtam. Dakujem za rady, mam aj také nymfy určite skusim. Rozhodol som sa, že idem dnes tak sa naranajkujem , vypijem kavu a taham na Zvolen:)

       0
      • Boris napísal komentár dozadu

       Nakoniec som bol vo Zvolene na sídlisku a usek pod cestou na BB. 6 hodín v kuse hadzal som do vody a ani záber. Skúšal som nymfy malé velke, muchy mokre aj suché. Nič absolutne nič. Nerozumiem tomu.

       0
  • Scorpio napísal komentár dozadu

   Viděl jsi ryby, že na tvém místě opravdu jsou? Co používáš za prut a vlasec? V tuhle dobu na lipany používám vlasec 0,10-014. Pokud mám tungsteny 2,5 tak navazuji na 0,10, pokud mám 3-3,5, tak raději už 0,12-0,14. V literatuře máš spoustu návodů jak na francouze ohledně návazců apod. Já z toho drama nedělám. Chytám na dvě nymfy a dávám je blíž k sobě. Někdo říká, že dál, že to plaší ryby a tak. Já to neřeším. Prdnu to podle oka tak do 50 cm. Přívěs dělám kratší tak do 15 cm.

   0
 • Scorpio pridal/a nový príspevok dozadu

  Moje oblíbená muška na háčku 16

  2+
  • Boris napísal komentár dozadu

   Môžem sa opýtať kedy a za akých podmienok na nu chytáš? (obdobie, počasie, stav vody atď..) dík

   0
   • Scorpio napísal komentár dozadu

    Když vidím, že se lipan zvedá a sbírá zhora. Ryba jde chytit, i když stojí dole, ale když se nezvedá, chytám rovnou na nymfu. Když to jde, pak na ni chytám celý rok. Vzor Iron Blue je u mě poměrně univerzální. Jinak to jde vázat od nymfy po suchou.

    0
 • Scorpio pridal/a nový príspevok dozadu

  Něco z mého archivu, kdy u nás byli lipani ještě běžní. Teď se koukám jen na ty fotky, když chci vidět tuhle nádhernou rybu, kterou jsem strašně rád lovil. Dnes je tady máme hrozně zdecimované. Snad se populace obnoví. Kdo ví. Fotky jsou horší kvality. Opravdu můj archiv, foceno starým mobilem při lovu.

  2+
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Konečne v teple domova, je to úžasný pocit po jednom a pol dni rybačky na Hrone😁 Riadna rybačka s muškarskym náčiním a slušnými strimrami – zajtra volám masérke😀 Ryba sa bohužial nepodarila, ale tak hlavátky nežerú každý deô, no bolo pekne a dobrá spoločnosť. Next time, maybe with fish.
  Veľké poďakovanie patrí kamošovi Matúšovi 🙂

  2+
  • Scorpio napísal komentár dozadu

   Nevadí, že nebyla ryba. Jestli jsi prožil fajn den u vody, tak je to taky dobrý. Poslední roky se chodím k vodě spíš projít a odpočinout si. Pěkná ryba k tomu je bonus.

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Jasné, však my to zlomíme do konca roka za tých 10 možných vychádzok 🙂 Je to tak ako píšeš, boli sme síce dobre zmordovaní ale bolo fakt pekne a aspoň viem, že som bol na rybách 🙂

    0
 • ceskie pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes klasika na Váhu. Ryba ešte žerie v letnom režime. Popri podustvách sa podarili aj dve plotice lesklé. Určite je to najbojovnejšia „biela ryba“…

  2+
  • Boris napísal komentár dozadu

   Paci sa mi aj chytanie bielych rýb, na Váhu kde by som mohol chytať ich je určite viac ako lososovitých rýb. Len nemam ani ponatie ako na nich. Na nymfu či na mokro? aku? Veľkosť 14, 16 či 12? Neviem. Tam kde chodím som videl aj krásne mreny aj 60-90 cm veľké, ale ani len nemám šajnu ako na ne:) Nevedel by si poradiť. Alebo niekto iný:)

   0
   • goldo napísal komentár dozadu

    Na čo Ti dnes isli? Inak mal by si vyskúšať aj iné miesto. Už Ťa tam musia aj poznať. Ráno vybehnem aj ja.

    0
    • ceskie napísal komentár dozadu

     Zeleny blesivec. Praveze nemal. V tej zakrute +- 300 m sa vzdy kulturne zabavim. Minule sa mi tam hned po prichode sklepal pri nohach po par minutach 45ka duhak… je to krasna voda 🙂

     0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Po dlhšej rybárskej odmlke, som sa cez víkend vybral na dva dni na Váh do ZA. Dva dni strímrovania, boli trochu morda, ale aspoň viem, že som do toho dal všetko 🙂 Prvý deň mi to na strímer vôbec nešlo, miesta, kde v lete boli zábery aj ryby, boli úplne bez odozvy. Druhý deň som to skúsil znova, no prišiel iba malý sklepaný dúhak, tak som sa poobede presťahoval vyššie. Už ma bolela ruka od hádzania, tak som vybral switch a práskal to oboma rukami cez hlavu. Voľba to bola dobrá, lebo ruka si oddýchla a chytil som dva dúhaky, nie moc veľké, ale potešili a malého bodkáča, ktorého som nefotil. Pekná voda, počasie prialo, škoda, že väčšia ryba neprišla

  2+
  • Scorpio napísal komentár dozadu

   Bral jsi toho prvního?

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Nebral som ich, dúhaky tam sypú a potočákov je tam málo, pustil som ich s5. Ja ryby neberiem, ale keby sa bol zavesil nejaký väčší, tak by som ho zobral tatkovi, lebo on má rád ryby na pekáči 🙂

    0
    • Scorpio napísal komentár dozadu

     Ten první je hodně nízký. Jestli je z klecového chovu, mohl by být napadený malou tesemnicí. Dostává se do nich skrze drobné korýše jako jsou perloočky apod. Když rybu kucháš, můžeš jich mít plnou břišní dutinu. Ryby jsou pak takto nízké nedoživené.

     0
    • Scorpio napísal komentár dozadu

     Jinak voda vypadá dobře. Hned bych šel s tebou. Kopce na dohled, široká řeka, co chtít víc.

     0
     • Samael napísal komentár dozadu

      Tak ďaleko moje vedomosti o rybách nesiahajú, takže neviem. Revír je to fakt pekný, krásna voda, krásne prostredie, no trochu som bol sklamaný, že na fakt tutových miestach žiadna odozva od rýb. V lete som na niektorých týchto miestach mal zábery, ale tak možno je to aj obdobím alebo proste iba nešli.

      0
 • Scorpio pridal/a nový príspevok dozadu

  Něco z podzimního lovu. Malá řeka na Moravě. Sorry za nic moc kvalitu fotek, foceno starším mobilem. Ryba šla na zatížené chrostíky.

  4+
 • ajko pridal/a nový príspevok dozadu

  Caute hosi, uz dva mesiace som rybu ani nevidel 🙁 Chcem sa spytat, je toto ten slavny fenolacik kam chodite? Bol som dnes a nula bodov… Tak neviem, ci som bol na spravnom fenolaku 🙂 dik za info

  2+
  • Stanley napísal komentár dozadu

   Ja som tam bol dnes, a pár jalcov sa podarilo, aj na sucho aj na mokro

   0
   • ajko napísal komentár dozadu

    Inak smrdelo to az od mosta, potial vedie po dne aj nejaka rura (?). Tak skusim nabuduce, daju sa ryby aj vidiet alebo miesto vyberate na blind?

    0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Hold, občas to je všade tak, že okrem prútika a kolečka treba priniesť k vode aj vlastné ryby :))

   0
  • ajko napísal komentár dozadu

   Koho som tam dnes rano stretol? 🙂 Inak ani prd ;(

   0
   • Stanley napísal komentár dozadu

    Ahoj, no asi mňa, ja som to tiež zabalil po tej jednej sardinke

    0
 • Load More