Muškárenie na Slovensku

Téma: Konkrétne muchy na konkrétnu rybu

Domov Diskusné Fóra Výbava, náčinie, viazanie múch Konkrétne muchy na konkrétnu rybu

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1839
    Majeno92
    Účastník (Participant)

    Napadlo mi vytvoriť túto tému kde by sme mohli pridávať mušky, ktoré reálne fungujú. Ako prvé by ma zaujímalo či má niekto skusenost s muchami na amurov. V petrzalke sa predvadzaju kusy cez meter a velmi rad by som si to niekedy vyskusal.

    #1840
    Majeno92
    Účastník (Participant)

    Mucha dňa na petržalské červenice.
    Materiál:
    Hacik hends bl 500 #8 barbless black nickel
    Telicko cierna viazacia nit, cierny dubing
    Hlavohrud biela viazacia nit, biely spectra dubbing (code 92)
    Nejde tu pridavat obrazky aspon neviem ako, takze ak by hol zaujem, dodam inym sposobom.

    #1841
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ahoj, obrázok zatiaľ priamo sem nejde pridať, ale je možnosť ho nahrať niekde na web na úložisko a potom cez html tag pridať sem odkaz na ten obrázok. Existuje ešte aj iná možnosť, ale skúsim to prebrať s Ceskiem, či by nebola nejaká cesta ako umožniť pridávať obrázok priamo tu.

    #1842
    Samael
    Účastník (Participant)

    Pridám do tejto témy aj ja niečo. Muška, ktorú vezme jalec a pstruh.

    Red Spinner, mokrá mucha Obrázok – odkaz na webpage,

    • Táto odpoveď bola upravená pred 3 years, 11 months používateľom Samael.
    #1847
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    Samael prestan tu balamutit zaciatocnikov takymi totalnymi “pikachovinami” ako aj ten link, kolko ryb sa na to chytil ? lebo sa jedneho dna fakt uz nastvem a spravim sem copy/past co ti uz zopar ludi napisalo na mrk-u … po roku muskarenia tu ides radit zaciatocnikom, “budicek !!!”

    #1848
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ivan, čo sa ti nezdá na Red Spinnerovi ako muche na jalce? Kľudne si tu napastuj, čo len chceš alebo radšej zabehni na MRK, možno tam máš nejakých dobrých kamarátov. Práve od teba som teda toto nečakal.

    #1849
    Samael
    Účastník (Participant)

    Inak mokrú mušku Red Spinner som si na háčiku č. 10 zakúpil od jedného známeho slovenského viazača a dlhoročného muškára. Naviazal som si aj iné muchy a skúšal ich na jalce na MD. Red Spinner fungoval dobre a aj na nedávnej vychádzke na Hrone som naň chytil jalčeka. Okrem neho som si naviazal aj nejaké také svoje improvizácie a jedna z nich tiež fungovala veľmi dobre. Na tomto odkaze je možné stiahnuť obrázok mokrej mušky Red Spinner vybratý z katalógu mokrých mušiek toho pána, kde túto mušku doporučuje na pstruhy a jalce. A keď už ja neviem, že to je vhodná muška na jalce, tak on určite áno.

    #1850
    Samael
    Účastník (Participant)

    Niečo zo zveráka, trochu dlhé nožičky, ale vyskúšame.

    #1869
    Samael
    Účastník (Participant)

    Strímre na bolene, nie z mojej dielne.

    #1870
    Samael
    Účastník (Participant)
    #1924
    Samael
    Účastník (Participant)

    Niečo zo zveráka na bolene streamer

    #2016
    Samael
    Účastník (Participant)

    Tandem na veľké ryby – šťuky, hlavane. 17cm, háčik Gamakatsu 3/0 so zamáčknutým protihrotom big streamers

    #2365
    Pavian
    Účastník (Participant)

    Ivčo, máš 1000 bodov! 😅

    #2054
    Mieroslav
    Účastník (Participant)

    Pridávam dačo z môjho zveráka nech to tu ožije :), skúšal som pstruhové strímre, na väčšinu z nich boli aj ryby.

    IMG-4341
    IMG-4348
    IMG-4354
    IMG-4588
    IMG-4589
    IMG-4608
    IMG-4614

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.