Muškárenie na Slovensku

Rubrika práve na rybách

Aktuálne pri vode
 • Majeno92 sa registroval na muškárenie.sk

  0
 • ceskie pridal/a nový príspevok

  Už je tu marec a už to idee 🙂 ukážka dnes ulovených druhov. Karásky konečne začali brať, aj keď mucha musí byť tip-top odprezentovaná a oživovaná. Pleskáče zas skáču na čokoľvek, čo nesie prúd.d Objavil som aj šťučku, ale po jedinom ponúknutí strímra jednoducho odplávala…

  4+
  • Samael napísal komentár

   Pekné rybky. Ti bolo teplejšie na nohy ako mne 🙂

   0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dobrovoľne sa priznám, že som si za pár eurášov kúpil lacný muškársky prút na menšie a malé strímre, prípadne muchy. Minulý týždeň už aj chytil ryby a dnes ho beriem so sebou tiež.

  0
  • Scorpio napísal komentár

   V dnesni dobe jsou uz ty materialy tak daleko, co by za ne dali muskari z drivejsich dob a presto chytali ryby.

   0
   • Samael napísal komentár

    Za tie prachy som bol fakt prekvapený, že Shakespeare urobil chytateľný prút, aj dizajn aj spracovanie je fakt pekné, prút nie je ťažky. Jediné, čo teda pôsobí fakt lacno je korok, no pokiaľ človek nedržal v ruke korok na drahších prútoch, tak to nespozná 🙂 Samozrejme považovať to za prút „do konca života“ nejde, ale zas napr. keby som ho zlomil, tak ma to veľmi nebude štvať 🙂

    0
    • Samael napísal komentár

     Dnes som dobrovoľne vliezol nad kolená do vody na jazere 🙂 Voda ešte stále pekne studená. Rybačka však nič moc, lebo po príchode na jazero som zistil, že tam fúka vietor ako hovädo a ja v aute iba šestku prút, sedmičku a osmičku som nechal doma. So šestkou šnúrou, som si mohol ísť akurát tak pískať, tak si hovorím, že aspoň vyskúšam, čo ta sigma supra vydrží. Napálil som tam 17 gramovú strelnú hlavu, že čo sa bude diať. Blank to dával, aj keď som trochu musel korigovať, koľko hlavy je vonku, no bolo to aj tým, že back cast v takom vetre nie je žiadna sranda. Chce to vyskúšať aj bez vetra, ale ta sigma supra nie je žiadna žuvačka 🙂

     0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  RiciCZ – ak by si chcel slušný prút na šťuky a chcel by si byť vlastenec, tak napr. tu https://www.hanak.eu/cz/e-shop/pruty/muskarske/muskarsky-prut-redington-predator-590-4-redpred5904

  alebo potom hľadať niekde vonku, alebo nejakú jazdenku z ebay UK, kde sa občas dá kúpiť fakt kvalita za dobrú cenu.

  0
  • Samael napísal komentár

   Osobne ho nemám, ale keď som riešil pre seba prút na šťuky, tak tento redington mal na zahraničných fórach slušné ohlasy. A je to Redington, čo je dobrá značka plus záruka.

   0
   • RiciCZ napísal komentár

    Děkuju to nevypadá špatně :o) už se mi o tom i zdá :o))

    0
    • Samael napísal komentár

     Je tam devina a potom aj desina, ktorá je značená ako PIKE – šťuková. Ak ich teda Hanák má, ale snáď áno.

     0
    • Samael napísal komentár

     Inak tipujem, že za tie strímre na vlačáku sa ti smiali na jednom CZ webe? Alebo sa mýlim?

     0
     • RiciCZ napísal komentár

      No tam taky 😀 sem rád že tady si člověk může v klidu pokecat a ještě si nechat poradit.. jak tady psal Scorpio na webech je spusta anonymních hrdinu že kdyby je člověk viděl u vody nestačil by se divit 😀 jsem rád že ste mě mezi sebe vzali rád se dozvím něco z té muškariny od stejně nadšených lidí 😀

      0
      • Samael napísal komentár

       To bude tým, že nám ešte nestihlo narásť ego až do neba 🙂 Ale tak verím, že sa mi to nestane, lebo honiť si ego v oblasti rybárčenia nejak nepotrebujem a keď si ho nejak honiť, tak slušne a snažiť sa aj pomôcť a nie iba ukazovať ho.

       0
      • Scorpio napísal komentár

       Vsechno je o lidech a ti jsou ruzni. Ja nejsem urcite buhvi jaky muskar, ale co vim, rad se o to podelim. S tim prutem, co ti tady Samael dal post, urcite zachytas. Redington-Sage tvori dvojici podobne jako Hardy-Greys. Na vetsi dravce se hlavne divej po fast nebo x-fast akci. Budes potrebovat silove dobre vybaveny prut.

       0
      • RiciCZ napísal komentár

       Přesně tak jak říkáš rybařina je krásný koníček ale ubývá rozumných lidí s kterými se mužeš podělit o zkušenosti a zážitky od vody….

       0
      • RiciCZ napísal komentár

       Bude nejlepší si ty pruty osahat , něco málo jsem stačil letos v Praze na FF ale je to jako v přívlači každému vyhovuje něco jiného a je třeba hledat :o) nebudu chvátat ale moc se těším až si něco pořídím….jsem rád že se ti moje mušky líbí ale nejsem buchví jakej vazač,vážu cirka tak rok a pul..ale hrozně mě to baví…zkusil jsem vázat ještě koguty a poppy..a nějaké ryby jsem na to pochytal.

       0
    • Samael napísal komentár

     Čo sa týka šnúry, záleží od rozpočtu. Pokiaľ nie je problém v peniazoch, tak by som išiel do Vision Grand Daddy predator fly line, buď intermediate alebo sink speed 4, potom lacnejšia možnosť Scierra Big Fly II WF – verzia celá sink3. Našli by sa aj iné možnosti, ale…

     0
     • Samael napísal komentár

      Ako píše Scorpio, na veľké resp. masívne šťukové strímre treba vyššiu aftmu a fast alebo x-fast prút je výhodou, lebo má rezervu pri hádzaní aj zdolávaní ryby. Pri fast alebo x-fast prúte však treba ten prút nakŕmiť vhodnou šnúrou alebo strelnou hlavou, aby to lietalo. Sú ľudia, čo majú radšej feeling fast prútov a sú takí, čo zas medium-fast. Pri fast alebo x-fast prúte sa ti možno bude horšie učiť hádzanie, ale dá sa to prekonať a naučiť aj na takomto prúte. Hlavne sa nedaj obalamutiť, že aftmou 7 alebo 8 uhádžeš veľké strímre, lebo v realite budeš potom obmedzený. Ja som zástanca toho, že vybavenie treba podriadiť podmienkam lovu a nie opačne. Hádzať s prútom aftma 10 môže byť aj trocha náročné, ale kto chce chodiť s pierkom k vode, nech nejde na šťuky s 25cm strímrami 🙂

      0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Čo sa týka použitia sink tipov, tak to je podľa mňa veľmi zaujímavá téma. Dostal som sa k ním cez Ceskieho z používania na obojručnom prúte, za čo mu ďakujem. Sú dostupné aj trout polyleadre, ktoré sú použiteľné aj na jednoručnom prúte. Chystám sa vyskúšať takú koncepciu, že by som mal šnúru, ktorá by bola v podstate ako hlava bez front taper (predné zúženie – tip) a na to by som vešal rôzne potápave polyleadre. Vhodnú šnúru už na to mám, už ju treba iba správne z prednej strany ustrihnúť urobiť slučku a otestovať, čo to bude robiť.
  https://www.airflofishing.com/buy.cfm/polyleaders/airflo-trout-polyleader-sets/75/no%20/56019
  Samozrejme Airflo nie je jediná firma, ktorá ponúka polyleadre.

  0
 • Scorpio changed their profile picture

  0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Takto vyzerá ten zaťažený strímer, ktorý je viazaný ako jig.

  0
  • Samael napísal komentár

   Tento som neviazal ja.

   0
  • Scorpio napísal komentár

   Hezky barevné. Na okouna štiku?

   0
   • Samael napísal komentár

    cca 12-13cm, mám ich vo viacerých farebných variantách.

    0
  • RiciCZ napísal komentár

   To to bude fungovat ..

   0
   • Samael napísal komentár

    Farebne tie strímre fungujú, na inú farebnú kombináciu som chytil šťuky. Kúpil som si ich však na zubáče. Tento rok v lete z člna pôjdem na to. Ako som však spomínal, to nahadzovanie nie je úplne jednoduché. Čisto záťaž s háčikom je cca 2 gramy. Je to už trochu taká muškárina-nemuškárina, ale mne nevadí porušovať konvencie a ide o vyskúšanie, možno sa dopracujem časom k inej taktike lovu.

    0
    • Scorpio napísal komentár

     U těžších hlaviček klidně můžeš použít lehký vláčecí proutek. Je s tím jednodušší manipulace a určitě se s tím tak nenadřeš.

     0
     • Samael napísal komentár

      Určite áno a prút na to aj mám, ale momentálne beriem do ruky iba muškársky prút. Toto je pre mňa výzva, lebo ma od toho odradzovali aj sa mi rehotali, že je to blbosť, ale ja si myslím, že zubáče by mušákom mohli dať loviť aj vo väčšej hĺbke z loďky, len má to svoje limity a možno časom zmením názor, ale chcem si to vyskúšať. Samozrejme nebudem sa snažiť chytať v nejakých fakt hlbokých miestach.

      0
      • RiciCZ napísal komentár

       Taky se mě smáli když jsem začal chytat vláčakem mouchy a ted by to po mě chtěli :o) rád zkouším něco nového teda kromě kaprařiny :o)) a co poppy už si to zkoušel ?

       0
   • Samael napísal komentár

    Ahoj, neskúšal som, ale mám pár v krabičke, také na šťuky. Mám jednu plávajúcu šnúru osmičku na šťuky, tak v lete to hodím na navi a skúsim. Skúšal som však popre-strímre na dne a tam to funguje.

    0
  • Scorpio napísal komentár

   Pouzit musky jinak nez muskarenim, neni nic proti nicemu. Ja jsem s uspechem pouzil sbirolino pri lovu na mikronymfy. Pri vhodnem prutu lze dosahnout na vzdalene ryby, co by clovek s muskarakem nemohl. Jestli mate sbirolina a vhodny prut, klidne vyzkousejte.

   0
   • Samael napísal komentár

    Tak ono je to hlavne o tom, že sme síce na muškárskej stránke, ale prečo by tu nemohol byť človek, ktorý ťahá strímre na vlačáku? Možno by mu to niekde dávali najavo, že to nie je muškárina, ale u mňa sa mu to určite nestane, lebo mňa aj ostatných môže obohatiť o svoje strímre, skúsenosti z viazania a to s muškárinou súvisí a to je pre muškársku stránku pozitívne.
    Inak to sbíro som raz riešil s jedným chlapíkom, ktorý tak ryby chytal bežne. Ja to asi skúšať nebudem, ale skúšaniu sa medze nekladú, pokiaľ to nekoliduje so zákonom.

    0
    • Scorpio napísal komentár

     Rici ma streamery pekne. O tom zadna.

     0
 • Scorpio pridal/a nový príspevok

  Nadavno jsem vydrazil tyhle kousky. Uz se tesim na retrochytacku.

  0
  • Samael napísal komentár

   Tak to je teda dosť retro. Ťa to ťahá k takýmto retro kolečkám?

   0
   • Scorpio napísal komentár

    Jasně, jak stárnu, začínám být nějak nostalgický. Vyrobím si k tomu prut z dutého skololaminátu a bambusu a budu s tím kolem vody chodit na procházku, kochat se, relaxovat a tak.

    0
 • RiciCZ pridal/a nový príspevok

  Samael tady to máš :o)

  2+
  • Samael napísal komentár

   Pekný candát. V akých hĺbkach ich chytáš?

   0
   • RiciCZ napísal komentár

    Když to zatížím čím koliv používám i čeburašku od 2-15 g mám chycené ryby z hloubky 10 i 12m. možná tě to pobaví ale já se věnuju muškaření tím že jsem mušky začal vázat a ted po cirka dvou letech jak jsem psal bych si chtěl pořídit i mušák :o) přijmu rád jakoukoliv radu a budu za ní rád.Chytám i z kayaku tak se na to moc těším :o) zkoušel jsem vložit i video abys viděl jak se to chová při zatížení 12g ale nejde mně to vložit…

    0
    • Scorpio napísal komentár

     Candat pekny. Super. Ja se ted od jemne lipani muskariny zacinam zamerovat na muskareni na MP vodach vcetne trubickovych much.

     0
     • RiciCZ napísal komentár

      Pro mně je u nás na pstruhovky daleko, tak pro mě je spíš zaměření.. tloušť, bolen, štika, sumec, okoun, candát. Lipan je pro mně ryba z říše snů..

      0
      • Scorpio napísal komentár

       V tuhle chvíli je pro mě lipan taky z říše snů. Po roce 2009 přiletěl kormorán, pak přišla vydra a po lipanech je utrum. Poslední dobou u nás jde vidět snaha lipana vracet, ale chytat malé ročky nebo malé ryby nemá cenu. Jako, když zvedneš lipana na suchou mušku a sleduješ, jak se elegantně zvedá pro mušku a pak ji vezme, je prostě paráda. Bohužel, revíry, co chytám, nejsou už takové, tak letos a příští rok budu chodit jen MP. Jinak streamery máš moc pěkný. Tu chlupatinu bereš od Sybai?

       0
      • RiciCZ napísal komentár

       Dík ale vážu jen chvíli pořád zkouším. Sybai používám a snažím se pořád hledat nové materiály. Jak vidím nějakého ptáka snažím se ho oškubat 😀 Zkus to na MP docela se mně daří a mám i pár sumečku na ty strímry..

       0
    • Samael napísal komentár

     No, keby sa to v tých 10tich metroch dalo s mušákom 🙂 No rád sa od niekoho priučím, kto chytá v hĺbkach. A v čom by si potreboval poradiť? Ak budem vedieť, tak skúsim poradiť.

     0
     • RiciCZ napísal komentár

      Tahám to na přívlač což je něco jiné jak na mušák 😀 mohli by jsme si zavolat a probrat to.. RÍŠA

      0
      • Samael napísal komentár

       Áno, to som tým chcel povedať. Na vlačáku sa človek s tým strímrom do takých hĺbok dostane ľahšie a aj to vedenie v takej hĺbke je podľa mňa lepšie na vlačáku. Mám doma aj tungstemovou guličkou zaťažené strímre cca 12cm na takých háčíkoch, že sa to správa ako jig, hrot háčika je hore, aby to pri ťahaní po dne toľko neviazlo, no na muškárskom prúte sa to nehádže úplne ľahko, aj keď dá sa to naučiť, no už je to taká muškárina, že ortodoxní by povedali, že šnúra má byť to, čo dostane mušku na dno. Ide to ale na dno spoľahlivo a hlavne rýchlejšie ako so šnúrou. Tento rok sa chcem viac tomu povenovať, vyskúšať z člna takto ísť na zubáče. Druhá možnosť je nejaká extrém sink šnúra. No myslím si, že loviť s mušákom napr. v 10m to už nie je vôbec sranda.

       0
      • Samael napísal komentár

       Niekedy si môžeme zavolať.

       0
     • Samael napísal komentár

      Este som zabudol napisat, ze je mozne pouzit potapave konce, sink tips, nieco ako T-14 alebo T-18,, ale treba zvolit spravny prut a odladit to, aby sa to dalo nahodit atd…

      0
      • RiciCZ napísal komentár

       Ten háček jsem moc neřešil používám klasický strímrový háček a tím že si to přivážíš jak potřebuješ nastraha se dokáže chovat neuvěřitelně.Chytám z kayaku a zkusil jsem si hodit tím mušákem a uplně mně to dostalo.A švedsko – štika na mušák to je bomba :o) ty šnury no to jsem koukal vyznat se v nich je pro mně španělská vesnice,lítal jsem v tom jak madar v kukuřici :o) a nevím z toho nic :o)) no chytat z mušákem v 10m hloubce to je výzva :o))
       než jsem začal vázat rok jsem se prodíral materialama a ted se zas hrabu v prutech navijácích a šnurách ..myslíš že by se oplatilo pořídit na začátek nějaký set na ty štiky nebo to koupit zvlášt a aby to stálo za to…

       0
      • Samael napísal komentár

       Ja by som do setu nešiel. Skôr by si si mal povedať, že aké veľké strímre chceš tým šťukám hádzať a aký rozpočet by si asi chcel investovať na prút, navi, šnúru a tak.

       0
      • RiciCZ napísal komentár

       To mě jen tak napadlo..velikostně do + -25cm nechci něco za šílenou raketu budu to mít jako doplněk k přívlači. jestli by se dal sehnat prut + naviják cirka 10-12tisíc šnury vubec nevím…

       0
      • Samael napísal komentár

       Na také strímre potrebuješ prút aftma 9 alebo aftma 10. Osobne by som išiel asi do prútu aftma 9 fast akcia, ak chceš s tým hádzať aj menšie veci, inak asi do desiny – ak to vezmeš aj do Švédov a tak. Za taký rozpočet určite kúpiš aj šikovný prút aj navi, pokiaľ teda nebudeš chcieť všetko preinvestovať len na prút. Mám aftma 8 medium-fast, ale na také veľké strímre by som s tým nešiel a potom mám lacný shakespeare aftma 10 fast, ale tú desinu mám málo ošahanú.

       0
 • RiciCZ pridal/a nový príspevok

  2+
  • Samael napísal komentár

   Vidim, ze mas rad leskle 🙂 Na stuky parada a isto skoci aj nieco ine. Ake pouzivas materialy? Ja som v poslednej dobe viazal velke strimre z ghost hair alebo ghost flash hair od Sybai, ale mam doma aj ine matrose. Velke strinre viazem rad, ale male moc nue.

   0
   • RiciCZ napísal komentár

    Mám to na štiky jak u nás tak švedsko a německo,ale naučil jsem se to používat i při lovu candátu.Vážu velikosti od 5-35cm.ty menší používám při chytání okounu.Ten pomalý propad sloupcem je vražedný :o) ty materiály používám taky a mám rád Bucktail a Magic Carpet..pošlu ti zubača když to má omotané kolem tlamy :o))

    0
    • Samael napísal komentár

     Šťuky majú radi tú zlatú, zlato-bielu, žltavú a samozrejme aj iné farby 🙂 Ja viažem tak max. do tých 20cm. Je to holt iné uhádzať nejakú 30cm ondatru mušákom a vlačákom. Mám však tak teraz mušák aftma 10, tak budem chcieť skúsiť aj väčšie veľkosti 🙂 Ten Magic Carpet som videl, ale ešte som to nemal doma. Bucktail mám tiež, len minulú jeseň som ho nepoužíval, lebo som viazal naturálne strímre na hlavane a tam si nejak nehodil.

     0
 • RiciCZ pridal/a nový príspevok

  Samael- tak se mě to snad povede vložit správně…bud to používám volně a nebo s tím Wiggle tails.

  0
  • Samael napísal komentár

   Zaujímavé, to máš na háčiku alebo trubku?

   0
   • RiciCZ napísal komentár

    Na háčku ..pošlu ti ještě ty trubičkové na ukázku ale zápasím s tou technikou :o)

    0
    • Samael napísal komentár

     Na trubicky zatial neviazem, ale chcem skusit.

     0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Ahojte, čo poviete na tento black streamer, háčik č.8?

  3+
  • Scorpio napísal komentár

   Já myslím, že jo. Vypadá to jedle.

   0
   • Samael napísal komentár

    Snáď to nejaký pstruh zožere:-) Chcem skúsiť, že či taký čierny strímer môže zaujať. Na inom webe som dostal sprchu, lebo som nesplnil etalón, ako by sa mali mušky viazať. Čakal som to. Možno aspoň tu bude nejaká konštruktívna kritika.

    0
    • Samael napísal komentár

     Myslel som vyskúšanie čiernej farby, nič takéto nemám vo väčších strímroch, mám iba kombináciu čierna so striebornou.

     0
    • Scorpio napísal komentár

     V čem spočívá nesplnění toho etalonu?

     0
     • Samael napísal komentár

      Úplne presne mi to neprezradili, vraj celé zle, proporčne, veľká hlava atď…Dobre si zgustli.

      0
      • Scorpio napísal komentár

       Hlavičku máš trochu větší, ale nic tragickýho bych v tom neviděl. Rybu na to určitě chytíš. To je to hlavní.

       0
      • Samael napísal komentár

       To bude tým, že ty si ku mne zhovievavejší 🙂

       0
  • Scorpio napísal komentár

   Buď v klidu, mně se ten streamer líbí. Na webu je spousta anonymních hrdinů a mistrů světa. Nejde o to si na webu honit triko, jak je kdo dobrý, ale v klidu si čas u vody užít a to můžeš s jakýmkoliv nářadím.

   0
  • Mieroslav napísal komentár

   tiez si myslim ze je v pohode a urcite bude dobre chytat. Inak na podobny cierny wolly bugger som chytil niekolko ostriezov. Je aj dacim zatazeny alebo pouzivas potapavu snuru?

   0
   • Samael napísal komentár

    Vďaka, tak perfektný nie je, to viem, ale verím, že niečo lapne. Tento nie je zaťažený. Mám intermidu, sink3 a sink5. V osmičke mám aj sink8, ale najviac chytám na sink3. Čierneho buggera skullheada mám aj ja, ale neviazal som ho. Inak, keď človek potrebuje zaťažiť strímer, tak aj to sa dá, aj pri vode riešiť, no s tými väčšími zaťaženými to už nie je úplne sranda hádzať ich.

    0
  • RiciCZ napísal komentár

   Za mně je černá taky dobrá,patří mezi mé oblíbené …

   0
   • Samael napísal komentár

    Tak dúfam, že sa stane aj mojou obľúbenou, mám skôr svetlé alebo farebné strímre, o čiernej som si myslel, že to nebude ono, ale možno sa mýlim a budem prekvapený.

    0
   • RiciCZ napísal komentár

    Rád používám černou s kombinací modrou a fialovou.Mám na to i pár slušnějších candátu.

    0
    • Samael napísal komentár

     Candáty na mušák? Tak to ma zaujíma. Ja som si nejakého letmo snažil chytiť, ale nepodarilo s mi

     0
   • RiciCZ napísal komentár

    Ted budu vypadat jako barbar mezi vámi ale já ještě nemám mušak :o) tahám ty streamry na vláčáku.Jsem moc rád že jsem se sem dostal mezi vás díky pozvání od BigFliesa .Chtěl bych tu pochytit nějaké zkušenosti…jinak mě vázání mušek hrozně baví :o)

    0
    • Samael napísal komentár

     Však si ho možno raz kúpiš. Je to stránka o muškáraní, ale tak inšpirovať sa dá aj od ľudí, ktorí viažu jigstreamery. Prvé strímre som mal práve do človeka, ktorý sa špecializuje na viazanie jigstreamerov.

     0
   • RiciCZ napísal komentár

    Já doufám že letos :o) jinak ty strímre vážu na haček bez zátěže a podle potřeby dovažuji broky a nebo pruběžným oluvkem.A podle potřeby připínám střapce a nebo Wiggle tails.pokusím se vložit fotku jestli se mně to povede :o)

    0
  • FeroV napísal komentár

   vyzera dobre (ale nie som expert, kedze zatial vlastne neviazem)… keby aj nebol idealny – clovek sa nejako musi ucit viazat, bez skusania to nejde. kritika je v poriadku, ale musi byt konstruktivna….

   0
   • Samael napísal komentár

    tak snáď tu časom taká bude, lebo ja si chcem hlavne zachytať ryby, nie byť úplne umelec vo viazaní, ale popracujem na to, hlavne, aby tento web bol o dobrej diskusii a nie o vystatovaní.

    0
  • Scorpio napísal komentár

   Chlapi, jsou mušky, které se fotí a na které se chytá. Jinak je dobré, že jsi použil crystal flash. Dobře to streamer oživí. Streamery chytám méně, ale černá barva je pro mě tzv. poslední nadějí. Jde různě kombinovat s barevnými doplňky. Už jsem psal dříve, mrknite se po variantách vzoru black leech.

   0
   • Samael napísal komentár

    Ten crystal flash sa naozaj dobre hodí k tej čiernej, ale určite ide veľmi dobre použiť aj pri iných farbách.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dnes som bol na dvoch revíroch. Dokopy tri úlovky.

  3+
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Program o muškárení: Sobota 20:30 Neobydlená oblast 1, 21:00 Neobydlená oblast 2, Nedeľa -13:00 Neobydlená oblast 1, 13:30 Neobydlená oblast 2, FISHING & HUNTING TV

  0
 • Kristian.98 sa registroval na muškárenie.sk

  0
  • Samael napísal komentár

   Vítame ťa na webe. Veríme, že si tu nájdeš niečo zaujímavé.

   0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  PRE VŠETKÝCH: Na priloženej fotke nájdete postup, ako je momentálne možné vložiť odkaz na fotografiu do komentára.

  0
  • Samael napísal komentár dozadu

   Môže to vyzerať napr. takto: Pre lov som použil tento strímer

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Ak by ste s tým mali problém alebo som urobil v postupe nejakú chybu, tak mi prosím napíšte. V priebehu času bude vytvorený do komentárov nejaký prívetivý html editor.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Čo poviete na tento? Niť tam ešte je, lebo hlavička ešte nie je zalakovaná.

  2+
  • Scorpio napísal komentár dozadu

   před lakováním udělej ztracený uzel a nit rovnou ustřihni, pak rovnou zalakuj.

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    ja to potom robím naraz, keď mám viac naviazané, ale možno to zmením, diky.

    0
  • Mieroslav napísal komentár dozadu

   Kludne by som pridal aj chvostik od konca telicka, bude mat v vode sirsiu siluetu.

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Diky. V tomto som to chcel mať také jednoduché a „čisté“, ale včera som naviazal inú variantu a som dal tip. Ty myslíš dlhší chvostík so srsti alebo z niečoho iného. Zatiaľ nie je možné pridať foto do odkazu, ale je možnosť ako to urobiť, ale musím zistiť od zakladateľa, či môžeme, ale túto varantu, by som určite preferoval a už som mu to spomínal.

    0
 • Mieroslav pridal/a nový príspevok dozadu

  V sobotu som sa konečne dostal k vode (Hron ZV). Chcel som si aspoň zahádzať a vyskúšať nové strímre tak som si vybral veľmi široký úsek kde nie sú žiadne stromy a po predchádzajúcich skúsenostiach som nečakal ani ryby. Najpr. som skúšal strímre typu zonker, no na moju 9ft #5 to bolo príliš tak som naviazal úplne ľahučký strímer z srnca (bucktail) vo farbe biela/ krikľavá žltá. Zrazu asi po 15 minútach došiel silný záber a udička sa ohla do oblúka. Čakal som dákeho zabudnutého dúhaka no na moje prekvapenie to bola malá hlavátka cca 50 – 60cm. Jedna BEZdotyková fotka a hybaj domov. Minulý rok bol posledný úlovok Hlavátka a tento rok zas prvý, dúfam že trend bude pokračovať 😀

  5+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Wau, to je paráda, krásna menšia hlavaňa. Gratulujem.

   0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Gratulujem, hádam už v takomto počasí aj pomaly pôjdu na neresiská 😀 a všimnite si, ako je na trojročku už krásne vyfarbená, toto nie je násada, to je samovýter 🙂 (dokonca ani nemám info, že by do ZV (K) Hrona napúšťali, najbližšie v Žiari – čo je pod Dúbravou – alebo až v BB).

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Dúfam, že tento rok na ne pôjdem s bezbolestnou 🙂

    0
 • ceskie pridal/a nový príspevok dozadu

  A jar prišla 🙂 karásky berú jedna radosť, videl som už aj kapríka, ale nemal náladu. A vlastnou nešikovnosťou som vyplašil šťuku ~65 cm. A na záver, konal sa už aj prvý vysušený jalec 🙂 začína sa to rozbiehať…

  3+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Pekne si pochytal. Karásky si dal na nejakú záťažovečku?

   0
   • ceskie napísal komentár dozadu

    Ahoj, ano, jemne zatazeny mikro orange tag… resp. na MD mi isla posledne 3 vychadzky kombinacia tmavozelena (klasika) a oranzove kruzkovanie, prip. teda orange tag.

    0
    • Samael napísal komentár dozadu

     Ahoj, vďaka, že si prezradil mušku.

     0
     • ceskie napísal komentár dozadu

      Poslednu som bohuzial dnes uj.bal, ale tu je foto tak mozno inspiruje 🙂 orange tag

      0
      • Samael napísal komentár dozadu

       Ď. Mám takú kúpenú v krabičke 🙂

       0
  • Scorpio napísal komentár dozadu

   Hezké, v tomhle počasí vysušit jelce, pěkné. Koukám, jinak jsi chytal na tungsteny. Co jsi volil za barvy?

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Ahoj písal, že na orange tag. Klikni na oranžový text v jeho poste alebo v tomto poste a otvorí ti fotku. Alebo si chcel niečo iné?

    0
 • Load More