Muškárenie na Slovensku

Rubrika práve na rybách

 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Bystrica (Kysuce) dobrá rybačka
  dozadu

  Nikdy som na Kysuciach nechytal, ale po včerajšom daždi som si povedal – buď dnes bude voda ideálne prifarbená, alebo úplne kalná a zbehnem na Rajčianku. Po príchode k vode (Krásno nad Kysucou) ma čakala Kysuca ešte čistá – dažďová voda (mimochodom, ideálne prifarebná) z Makova dorazila až pred obedom. Zabrodil som pod ústim Bystrice do Kysuce (K) a po chvíľke vybehol už proti prúdu do Bystrice (CHaP Li). Srdce mi zaplesalo, keď som nad ústim zbadal to, čo som z ďialky považoval za lipne. Chyba! Bystrica je priam zamorená podustvami. Prenádherná horská rieka so všetkým, čo k tomu patrí – veľké okruhliaky, balvany, pereje, brehy zatienené jelšovými kríkmi… a všade iba tisícky podustiev. Za ~5h lovu na úsekoch od CHaP Li až po pstruhovku sa mi iná ryba ako podustva nepodarila. Dokonca, bol som si zabehať proti prúdu a aj pstruhový úsek je plný podustiev. Ale možno môj lipňový neúspech môžem pripísať aj extrémnemu teplu a mojej nešikovnosti…

  5+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Kysuca je neskutočne premorená podustvou. Všade podustva. Na CHaPku kaprovom sa mi podarila mrena, ale nižšie bola tiež len samá podustva. Od miestneho týpka som počul, že vraj tam je aj nejaký lipeň a potočák, ale asi tam toho moc nebude. Jedného malého potočáčika som tam minulý rok chytil na mokrú muchu, ale inak podustva a jalec. Inak ale pekná rieka naozaj.

   0
   • ceskie napísal komentár dozadu

    Na tom K CHaPku sa budem musieť ešte zastaviť. Kysuca má dosť P a Li prítokov, aby sa dolu nahromadilo pár jej tajomstiev… a áno, tá Bystrica je krásna rieka, taká „Belá z Kysúc“

    0
 • HJIIKOOYUU sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  2+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Turiec dobrá rybačka
  dozadu

  Ešte na diaľnici pred TT som nebol rozhodnutý – pokračovať rovno smer ZA/Kysuca, alebo odbočiť a po 3 rokoch skúsiť druhýkrát Turiec? Nakoniec som dal prednosť čistokrvnej Li vode. Koniec koncov, práve na jednom z prítokov Turca som pred vyše 20 rokmi skúšal potajme oklamať prvého potočáka – lieskovým prútom s kúskom silonu a suchou podenkou na jeho konci. Rybačka v meste ma neláka, zabrodil som teda zhruba v strede revíru, medzi dedinami. Nádherná divočina – žiadna cesta a autá, len ticho a stopy medveďa. Rieka do biela rozkvitnutá tak, ako to len Turiec dokáže… ale na rybu skúpa. Po hodine a pol som už vybrodil a šiel predsalen skúsiť mesto, keď som v diaľke zbadal zazbierať. Naviazal som jednu suchú a zakrátko zdolal jalčiska na fotke. Zdržal som sa ešte, za vytrvalosť mi Turiec ukázal ešte dvoch lipníkov a stačilo. V meste to už bola iná pesnička, priamo pod MVE šiel lipeň za lipňom, poniže už skôr podustva, jalec, dokonca nosáľ. Posledná ryba 13.30, keď som okolo 15tej podsekol lipňa, pochopil som – apatia, na dnes stačilo.

  7+
  • Cecil napísal komentár dozadu

   Nestihol som ti odpovedať. Chcel som ti navrhnúť, že ťa môžem niekedy sprevádzať po Turci. Tie PP sú pyšná nasada. Ked sa znovu rozhodneš prísť, tak daj info. Je to moja domovská voda.

   0
   • ceskie napísal komentár dozadu

    Ďakujem veľmi pekne, určite sa túto sezónu ešte vrátim, určite sa ozvem 🙂

    0
  • goldo napísal komentár dozadu

   Tiež plánujem ísť tento týždeň na Turiec. V stredu mám v pláne vybehnúť tiež niekde medzi dediny. Nečakám veľa rýb, skôr mi ide o to prejsť nový úsek rieky.

   0
 • Cecil pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Turiec dobrá rybačka
  dozadu

  Rad by som sa opäť podelil o pár pekných chvíľ pri vode.

  4+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Prekrásne potočáky! Ja aj tuším, čo to je za revír – a viem, že to nie je ľahká voda – takže super motivácia 🙂 ale pozerám, že prvý a druhý majú akosi obkúsanú chvostovú plutvu – takže buď riadne odrastená násada, alebo mali ťažké detstvo v potoku?

   0
   • ceskie napísal komentár dozadu

    Ja som jelito, až teraz pozerám, že veď si rovno uviedol „Turiec“ 😀 tiež som tam dnes bol 🙂

    0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Dunaj č. 3 – pravostranný priesakový kanál dobrá rybačka
  dozadu

  Krátky report z posledných vychádzok. Váh pri TT, podustvám šibe a skáču na streamer. Dunaj už je takmer OK, ale ešte to nie je ono. Tak som dnes skúsil na chvíľku priesaky. V čistej vode a letnom teple to bolo ťažké. Objavil som pár kaprov ~10 kg, s nimi som to ani neskúšal. Náladu mi zachránilo pár jalcov na sucho a hromada ostriežov do 23 cm.

  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda dobrá rybačka
  dozadu

  Tento víkend som plánoval zopakovať – už lepšie vybavený – vychádzku na potok. Po príchode k vode ma však obaril už len pohľad z mosta… vyplavené uhynuté hrenebačky, plosky, ostrieže, kde-tu potočák. Vypustenie akéhosi kalu v kombinácií s nízkym letným stavom nedalo rybám šancu. Ďakujem RS Trnava ktorí išli úhyn hneď riešiť.

  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes bolo také teplo, že auto bolo po chytačke predohriate na 60°C a keby už nebolo vody v potoku málo, tak ju všetku vypijem. Ale Ivčo ma slovami „a to je ten kumšt, popracovať s tou šnúrou a nymfou tak, aby bol záber… postaviť sa s francúzom a chytať na “hitlera”, to sa naučí každý trtko“ vyprovokoval k vychádzke na zarastený kaprový potok, naviac krátko po otvorení prívlačovej sezóny. Zázraky sa však nekonali, z podupanej vody som vytiahol zopár hrúzikov, jeden čopoták sa mi strepal a vychádzku ukončil vysušený krajší jalček. Ale dobre bolo, chcel som chytať hodinku, zdržal som sa skoro tri.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Váh č. 18 C dobrá rybačka
  dozadu

  Keď už máme Li vody otvorené, zastavil som sa po roku na Jamboráku, či som to tam ešte nezabudol. Do vody som vliezol o 11.00 a prekvapivo, od prahu po energolávku sme boli do obeda iba dvaja muškári. Vydržal som do 15tej, podarilo sa zopár domácich PP a mnoho PD. Väčšinu rýb som však vyvláčil na streamer, vďaka čomu mi deň spestrili aj zubáč (~50) a šťuka (~65). Chvíľu som ešte posušil na obľúbenom potoku a večer prišiel domov veľmi unavený z práce 🤭

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č. 6 dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som mal cestu okolo, tak som sa zas zastavil PT poťahať, spolu so Samom. Poviazal som nejaké podustvové tutovky, ale vybrali si red tag a nič iné, moje krásne podustvomuchy ostali ohrdnuté :S celkovo ale dosť fučalo a iná ryba sa neukazovala. Nabudúce pôjdem zrejme už o číslo vyššie.

  1+
 • Pažo sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  1+
 • Majeno92 pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č.6 dobrá rybačka
  dozadu

  Ja pridávam tiež foto z dnešnej výpravy na „novom neochytanom“ mieste 😂 . Veľkú zásluhu na tejto podustve má Ceskie, za čo naozaj úprimne ďakujem. Mne sa viac ako jedna nepodarila a to som bol bez snahy chytiť čokoľvek iné 😄 mám sa veru čo učiť.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č. 6 dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes 3 hodinky na slniečku vo Váhu. Akokoľvek som sa snažil, iná ryba ako podustva ~45 nešla. Ale aj tak som rád, sú dni, keď aj tie nemajú náladu a viac menej len parkujú. A úplne na náhodu som vo vode stretol Maja 🙂

  4+
  • Majeno92 napísal komentár dozadu

   Veru krásny deň. Tak som si chodil prstom po mape, reku že objavím nejaké pekné miesto. Široko ďaleko jeden rybár aj to Radko. Bolo to milé stretnutie a teším sa že je ten Váh taký malý.

   0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č. 6 dobrá rybačka
  dozadu

  Veľkej ryby sa mi zachcelo, tak poďho tam, kde je Váh väčší, čiže na dolniaky. Po príchode aktivita rýb na pohľad nulová, tak som len okom zavadil o #6ku, vyviazal si tradične #4 a šiel obťažovať podustvy. Prvé potrasenie prišlo až po 20 minútach. A bolo to hovado. Na jeseň sa mi strepala PD cez 60 a táto bola rozmerovo totožná – asi nejaké hejno, ktoré odmieta pomrieť na starobu a len žerie a rastie. Vôbec prvýkrát som sa bál, či vydrží prút. Hoci sa mi PD po pár minútach vzdala, nedokázal som ju v rýchlej vode dostať na dosah podberáku a strepala sa… potom sa podarila chytiť ešte takáto prapodivná fajta pleskáčov, možno niekto napíšete, čo boli zač. Ďaľšia vychádzka smerovala dnes na potok, avšak ten bol po 10 mm zrážok beznádejne kalný…

  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Revúca dnes už poaprílovo prechytaná, podupaná – stretol som desiatky rybárov. Napriek tomu sa mi podarilo nájsť (dnes) neprechytaný úsek, kde ma veľmi príjemne prekvapil podiel PP voči PD. Čosi som aj vysušil, do toho krásne počasie… takže, aj keď je to zlé, je to vlastne dobré 🙂

  5+
 • Jaro changed their profile picture dozadu
  0
 • Jaro pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - VÁH 17 dobrá rybačka
  dozadu

  Pozdravujem vás Prepáčte že som to dlhšie nebol ale hneď ako som mohol idem písať ako som zahájil na kaprovej vode Podarilo sa zopár pekných jalcov na sucho. Prikladám aj fotku podenky zabrali na parašutku v podobnom odtieni podenky.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malina dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes chvíľka chytačky na Maline. Obľúbený jalcový úsek v lese zlikvidoval bobor, tak som bol nútený ísť pod les na karasový kanál. Podarili sa dokonca aj kapríky, až ruka bolela.

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Druhý deň z rána Váh a potom Revúca. Na Váhu slabo, po zahajovačke sa ale niet čomu čudovať. V Revúcej bola ryba pribitá na dne, ale išla. Úseky pod rybochovom boli produktívnejšie – v dúhakovej konkurencií bol PP aj Li žravejší. Podaril sa mi PD do 5O, ale spadol pri fotení… Inak sa mi podarili desiatky PD tesne pod 30, mierový iba jeden kus. V stavidle a náhone do MVE sa kúpali ľadové medvede. Na počudovanie, už polhodinku po kúpaní v náhone sa nám podarilo opäť chytiť PP.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Váh č. 19B dobrá rybačka
  dozadu

  Zahájené. Do tretice všetko dobré – po dvoch pandemických zahajovačkách konečne tretia už taká, aká má byť – vo vode o 6tej a večer na pivku s kamarátmi. Rybárov ako maku, ale podarilo sa mi z Váhu pár krajších PD aj PP. Stihol som oprobuvať aj Čutkovo – brali najmä lipne. V splave pod priehradou som našiel nastraženú pytlačku. Revúca šla veľká, chladná a rýchla – tak, ako to má 16teho byť.

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Malý Dunaj dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes rozcvička pred magickým 16/4. Karásky už boli po nerese, chutilo im veľmi. Z pleskáčov sa podarila len táto malá fajta. Ukazovali sa aj veľké lopaty, ale zrejme boli ešte zaneprázdnené…

  3+
 • Load More