Muškárenie na Slovensku

matusmartiska24@gmail.com

 • matusmartiska24@gmail.com napísal nový komentár dozadu

  Ďakujem za odpoveď. : ) Muškárim prevažne na Váhu (okolie Trenčína) . Hĺbka vody na úsekoch kde chytám je od 0.5 až 2 m. Rýchlosť vody – ako kedy, závisí či sú pustené elektrárne a stavidlá. Keď nie sú spustené je stredne rýchla voda ( ešte sa dá aj ako tak brodiť a keď som hodil nymfu s tunstenovou hlavičkou 2.8mm tak pri hĺbke polmetra išla hneď ku dnu). Keď ich ale spustia podľa mňa nie celkom chytateľná voda. (Aj keď by mi niekto asi oponoval). Dvihne sa hladina a voda totálne zbesnie. Čo sa týka veľkosti, od jedného brehu k druhému to v tých úsekoch môže byť cca 30 metrov.

  0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Nad Trenčínom to mám dobre pochodené (od zamarovských jám až po Nemšovú), je to krásna rieka. @goldo je tam „ako“ doma 😉 Ak chceš loviť niečo iné ako podustvu, tak najúčinnejšia technika lovu je prechádzka – oči otvorené, mušák pripravený. Z brehu môžeš nájsť jalce, mreny, pleskáče, zaparkovanú šťuku. Niečo o tejto vode je napísané v recenzií Stredného Váhu príp. v článku o love podustvy.

   0
  • Luskasko napísal komentár dozadu

   Ahoj, ja som Trenčan a podľa toho, že spomínaš stavidlo, tak predpokladám, že chodíš pod stavidlá. Mne sa tam najviac osvedčilo nymfovanie (konkrétne najviac francúz, ale pochytal som aj so šnúrou) a čo sa múch týka tak používam najviac Red taga a sqirmy worma. Podla mna je ale pod stavidlami 2,8mm tungsten málo. Chytám na dve muchy a tungsteny od 3mm viac. Mením to podla prúdu a hĺbky,.Malo by sa to válať po dne v prípade podustvy a mreny.

   0
 • Dobrý deň. Muškáreniu sa venujem už druhý rok. V mojom okolí sa najviac vyskutujú jalci, podustvy a mreny. Vedeli by ste mi prosím poradiť nejaké vzory múch a nejaké montáže?

  3+
 • matusmartiska24@gmail.com sa registroval na muškárenie.sk dozadu
  1+