Muškárenie na Slovensku

Téma: Pre začiatočníkov

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 83 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1799
    Samael
    Účastník (Participant)

    Pokiaľ sa chceš učiť čisto hádzať, tak to môžeš ísť robiť aj na nejaké jazero, ktoré máš v povolenke a nie sú tam zarastené brehy.

    #1830
    Andrej
    Účastník (Participant)

    Zdravím. Chcem sa opýtať jednú otázku. Na mojej udici Greys GR40 Aftma 4 sa zlomila špička prútu. Viete niekto či by sa niekde nedal zohnať iba tento jeden diel ?

    #1831
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ahoj a skusal si sa opytat tam, kde si ho kupil alebo si ho kupoval z druhej ruky?

    #1832
    Stanley
    Účastník (Participant)

    Ahoj, skús zavolať do Piešťan do slavie, ja som tam kupoval prút greys a vravel že vie zohnať aj náhradné časti

    #1834
    Andrej
    Účastník (Participant)

    Ďakujem. Vyskúšam. A máte niekto skúsenosť že sa dajú takto kúpiť jednotlivé diely ako náhradné diely?

    #1835
    ceskie
    Keymaster

    Seriozny predajca ti preda nahradny diel (okrem rucky) za cenu = (povodna cena / pocet dielov). Inak zo Slavie som uz objednaval nahrandy diel na GR70 a bezproblemov, za nejake 2-3 tyzdne som ho mal doma, co je super. Problem je to s premiovymi znackami, Hardy, Sage atd., tie na vychodoeuropsky trh proste j.bu, od nich som este nahradny diel nikdy nevyriesil.

    #1836
    Mieroslav
    Účastník (Participant)

    Ja som zlomil na jeseň špičku na sage prute, kt. uz mal 5 6 rokov, a cez shop thymallus RK mi to poslali na reklamaciu do tovarne a normalne mi poslali novy diel z ameriky 🙂 dozivotna zaruka ma zmysel.

    #1837
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    s greys problem nie je ja som zlomenu spicku riesil v esoxe kde som ho zakupil a do 2t som to mal tu cena do 40€ (prut stal okolo 250€)

    #1838
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ja som zlomil špičku na scierra salis a keďže som ho nekupoval v obchode na SK, tak som to riešil so salesrepom v ČR, trvalo to síce trochu dlhšie, ale špičku som nakoniec dostal za nejakých 35 eurášov aj s dopravou.

    #1852
    Andrej
    Účastník (Participant)

    Zdravím. Chcel by som začať s viazaním mušiek a preto by som sa chcel na vás obrátiť s pár otázkami. Aké príslušenstvo na viazanie mušiek mi na začiatok bude stačiť? Začať by som chcel s muškou red tag. Materiál by som chcel objednať s flydk.sk Aký materiál budem potrebovať korektné na tento druh mušky? Keď som si chcel niečo objednať tak som sa nevedel v tom množstve materiálu zorientovať.

    #1857
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ahoj, ak nechceš na začiatok investovať veľa, tak skús začať na tomto odkaz na webstránku. Tiež som na takom začínal a mucha sa na tom uviazať dá aj strímer. Časom asi bude treba lepší zverák a tak, ale kupovať na začiatok nejaký drahý zverák asi nemá zmysel, keď nevieš, či pritom ostaneš.

    #1858
    Samael
    Účastník (Participant)

    Aj tu máš ešte odkaz na webstránku1.

    #1859
    Samael
    Účastník (Participant)

    Viazanie red tag odkaz na video, keďže on má rotačný zverák, ktorý ty asi nebudeš mať, tak srpky alebo ako sa to volá z pera páva budeš navíjať rukou okolo háčika ako aj pierko z hrdzavého skalpu kohúta. Pozri videá na youtube, sú tam aj také, kde to navíjajú rukami.

    #1862
    Mieroslav
    Účastník (Participant)

    Cau Andrej,

    na zaciatok by bude stacit zveracik, bobina (to co drzi nit) a par zakladnych materialov. Ja viazem 90% musiek z tychto matrosov:

    pero bazanta (pheasant tail)
    Pero pava
    Srst zajaca alebo kralika (hare dubbing)
    synteticky dubbing (spectra, flash..)
    par farebnych nitiek na spustace (cervena oranzova)
    CDC perie (nozicky a kridelka)
    quill (otrhane srpky)

    S tymto naviazes fakt vacsinu zakladnych vzorov, nemusis mat toho vela 🙂

    #1864
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ahojte chlapi, prosím Vás potreboval by som poradiť, čím urobiť na tmavo-zelenú muškársku šnúru nejakú reflexnú značku? Musí to byť však niečo, čo nebude brániť vyhadzovaniu šnúry. Čiže nejaká fixa alebo nejaký marker alebo niečo také, aby to nedrhlo v očkách. Ďakujem.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 83 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.