Muškárenie na Slovensku

Scorpio

 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dovolím si jeden oznam, vo verejnom záujme 🙂 Zajtra je 1.6.2020, čo znamená, že začína lipňová sezóna a končí zákaz používania strímrov a chytania na napodobeniny rybiek na MP vodách. Okrem toho bude možné chytať aj na MP vodách, na ktorých bol doteraz všeobecný zákaz lovu. Takže, ak máte krabice so strímrami a máte ich zaprášené, tak ich môžete začať vyťahovať na svetlo božie a oprašovať. Vyčesať strímre, nabrúsiť háčiky, atď… 🙂

  0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Cez týždeň na kanály to bolo fajn, ale na rieke je to krajšie aj zaujímavejšie. Na jednoručku v tom prúde, je to vcelku zážitok. Ryby pustené s5.

  1+
  • Stanley napísal komentár

   Pekne, a kde si bol? Ja som bol na kanaly do obeda a 3 kúsky skočili, ale taký zmrdi do 30cm

   0
   • Samael napísal komentár

    Prečo zmrdi 🙂 Dnes MD pri Tomášikove.

    0
  • Samael napísal komentár

   Inak, ráno som prišiel relatívne neskoro, lebo už iba doznievala ich hostina, čo naháňali rybky a z pod hladiny vzal iba jeden. Tak som použil relatívne dosť zaťažený Red Tag, aby som ho dostal blízko dna, ale aby som nechytal dno a to bolo ono. Veľké jalce boli dole.

   0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Včera na kanály jeden pekný zobral mokrú. Spoznal som osobne Majena aj Stanleyho a prišiel aj najvyšší – sušič 🙂 Toľko muškárov v Blave, to ani snáď nie je pravda 🙂

  2+
  • Majeno92 napísal komentár

   Bola to paradicka vcera. Diki chlapci rad som vas spoznal. Ja dokopy 6 kuskov, najvacsi sice len 42 ale bol to zazitok.

   0
   • Samael napísal komentár

    Veru, bolo to fajn, chlapi držte sa, vydržte 🙂

    0
  • ceskie napísal komentár

   Napodobne 🙂 cim viac ich vyskolime tym odolnejsie budu 1.6. 😀

   0
   • Samael napísal komentár

    Prosím ťa, proti tým našim sofistikovaným mäsiarom a krmičom sliepok nemajú bohužiaľ šancu 🙁 Keď som ho išiel pustiť s5, tak na druhej strane boli takí chlapi s dodávkou a kukali na mňa a kričali na mňa, že či to idem pustiť, že to škoda 🙂

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dnes poobede sa nakoniec vyčasilo, tak som dovaril červenú kapustu k obedu a vybehol som neďaleko na čiernu vodu. Trochu som sa poprechádzal okolo vody na mieste, kde som ešte nebol a objavil som jedno zaujímavé miesto, kde je tok prúdnejší a pod prúdom taká nezarastená tíšina. Tak som naviazal muchu a hovorím si, že to tam skúsim hodiť, či tam nejaký jalec nebude čučať. Nahodil som šikmo cez prúd a nechal mokrú muchu splavovať. Takmer som už išiel stiahnúť šnúru, že prehodím a v tom riadna rana do šestkovej jednoručky a riadny harmatanec. Vravím si, že to nebude jalec ale asi boleň. Chvíľu pojazdil a potom som ho pritiahol. Veru bol to boleň, 45cm mal určite. Takú rybu by som tam veru ani nečakal.

  3+
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Včera som sa dosť neskoro vrátil z chytačky na Hrone. Chytal som až skoro do tmy, snažil som sa, no na mokro som pstruha neulovil. ZERO zachránili iba dva jalčekovia, ale malý. Jeden zobral Black Zulu a druhý Red Spinnera. Nedostatok skúsenosti sa prejavil, ale asi ani rybám sa moc nechcelo, lebo ryby som fakt nevidel žiadne a stretol som ešte dvoch muškárov a tí vraveli, že odišli naprázdno. Vytúženého pstruha som sa nedočkal, ale treba to brať pozitívne, lebo som si prebrodil fakt dosť dlhý úsek – spoznal som jamy a nabudúce už budem vedieť lepšie, kde čo je. Kúpil som si aj hosťovačku na CHaP, ale nepoužil som, dobré je, že ju predávajú tak, že sa dá kúpiť a vyplniť, až keď človek ide chytať, takže si ju môže kúpiť popredu a vydať sa trebárs skoro ráno na ryby. Pstruh teda nabudúce.

  2+
  • Samael napísal komentár

   Skúšal som aj mokré muchy, ktoré napodobňujú poter, ako Peter Ross, zlatý Dunkeld atď… ale reakcia žiadna.

   0
   • Mieroslav napísal komentár

    Neviem ako vysoko si bol, ale ak na kaprovom v BB tak tam je to s pstruhmi tazke, veeelmi vela ludi tam chodi a treba vyslovene poznat jamy a aj tie su vychytane . Cim vyssie pojdes tym je sanca samozrejme vacsia od BB hore 🙂 treba uz pockat kym sa lipnovky otvoria.

    0
    • Samael napísal komentár

     Ahoj, diky za komentár. Nebol som v BB na kaprovom, ale v ZH na kaprovom. Ja som nečakal nejaké brutálne terno, že tam bude rýb ako hovädo, ale dosť ma zarazilo, že na tak dlhom úseku, čo som prešiel som fakt nevidel jednej ryby, čo by niečo lovila alebo zbierala, ale tak nebudem hodnotiť po jednom ráze. Išiel som tam aj za iným účelom, ale nabudúce asi pôjdem radšej na hosťovačku na CHaP.

     0
  • ceskie napísal komentár

   Zapojím sa. Rýb tam je dosť, podustvy ak človek trafí hejno sú obrovské, ešte väčšie ako som zvyknutý z Dunaja a Váhu. Jalce pod brehmi. Občas sa podarí PP, PD. Len Hron je rýchla a ťažká voda a ryba nemá povinnosť brať 🙂 to CHaPko (ZH) nie je ničím zázračné, jasné dá sa tam zachytať PD spoľahlivo, čo je super keď nato človek má chuť… a starajú sa o to, Štencl vie. Ale celý ten 6kový Hron má svoje čaro 🙂 pod BB to nemám rád, kedysi som chodil pod Zvolen, ale posledné 2-3r vyslovene preferujem Žiar alebo potom až Brezno a vyššie.

   0
   • Samael napísal komentár

    Ceskie: diky za info. To sú tie skúsenosti a ich nedostatok, o ktorých som písal. Podustvy by som nechytil, keďže som chytal na mokro a nymfovanie je zatiaľ pre mňa španielska dedina. Išiel som po pstruhoch, bohužiaľ som nechytil. Asi v tom je aj neskúsenosť, možno aj to, že akurát ryby nešli. Pravda je, že jeden jalček zobral pod brehom a druhý v prúde. Mne sa tam ten Hron páči a som rád, že som tam išiel, lebo som si ho pekne pošmejdil. Nabudúce, keď pôjdem, tak pôjdem na celý deň a skočím na CHaP a potom znova na tento úsek.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dnes išlo na MD pekné kapučínko, čo som aj čakal, tak som chvíľu skúsil, ale nič veru. Vliezol som teda do vody a potrénoval nahadzovanie s mojím provizórne modifikovaným Redingtonom na obojruč.

  2+
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Shakespeare Sigma Supra 9ft 6wt.

  3+
  • ceskie napísal komentár

   Prekrásny chub 🙂 prototyp…. tuším bolo popršané?

   0
   • Samael napísal komentár

    Vďaka, ani nebolo 🙂 Som zobral najjemnejšiu muškárku, čo mám, že si to trochu vychutnám po tých chytačkách s dvojručkou.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dnes o5 na Malom Dunaji, ale na inom mieste ako v stredu. Jalce dnes žrali. Síce kalná voda, ale niečo poskákalo. Tento bol najväčší, presne 50cm. Za tu trávu pod ním sa ospravedlňujem, ale v silnom prúde sa mi ho nechcelo fotiť. Háčík bez protihrotu. Rýchle foto a pláva ďalej ako vždy. Na mokro, nadväzec 0,18mm.

  3+
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dnes po robote som zobral obojručku a vyrazil na Malý Dunaj. Počasie nič moc, dosť fúkalo, voda hodne kalná. Aktivita rýb úplne minimálna. Hovorím, si dnes asi odídem s riadnym zerom a z chytania jalcov bude holý prd. Keď som už však meral cestu, tak si hovorím, že idem do tej vody. Vravím si, že ak vôbec ten jalec uvidí mušku, tak to asi bude aj trochu zázrak, no domov proste nejdem. Aby som zvýšil šancu, tak vyberám nejaké „vhodné“ muchy a jednu dávam na príves a druhú na koniec. Však dve muchy, väčšia šanca 🙂 Jalce ani prd, no zobral mi muchu jeden profesor, ktorý asi bol hladný a asi mu zdala ako malá rybka. Mal cez 50cm. Takže zachránil som zero, ale cieľová ryba to veru nebola.

  5+
  • ceskie napísal komentár

   Veľmi pekná ryba! Tam to žije, najlepšie keď sa dá ísť na večer… alebo teda, sú dni keď celý deň takmer nič a potom večer je zlatá polhodinka zberu a lovenia 🙂

   0
   • Samael napísal komentár

    Ďakujem. V ten večer to tam žilo fakt hodne málo, ale odišiel som spokojný. Aj keď som necielil na boleňa, ale bol pekný. Vybral som háčik bez protihrotu, jeden pán mi urobil foto a išiel pekne nas5 do svojho teritória a ešte bude loviť.

    0
   • Samael napísal komentár

    Ceske: Inak ešte som chcel napísať, že to fakt hodne poteší, keď človek, ktorý ma k tomu priviedol, poradil a nakopol ma, ma pochváli. Fakt ma to motivuje posúvať sa ďalej. Verím, že raz ti to budem môcť adekvátne vrátiť.

    0
  • ceskie napísal komentár

   Kedy večer? Tam to býva dobré tak ~polhodina pred/po západe slnka, čiže relatívne dosť neskoro – keď utíchne vietor aj ľudia odídu. A nepreháňaj, keby nie ja tak by bol niekto iný, ono kto chce tak cestu si nájde 🙂

   0
   • Samael napísal komentár

    Ja som tam bol v stredu, až do veeera, slnko už bolo dole, keď som odchádzal. Nežilo to tam nejak. Nebolo dobré počasie, aj dosť fučalo.

    0
   • Ivčo napísal komentár

    ceskie, občas niekto aj chce, až priveľmi… aj tak nenájde, sú typy čo si to nedokážu v hlave zrovnať ani keby si čo robil🤣

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok

  Dnes o5 na Veľkom Déčku, ale na inom mieste ako minule. Riadna džungla, za mnou všetko zarastené. Bez obojručáku a skagit hlavy by som mohol ísť max. na kofolu, ale ani na tú nie, lebo sedenia vonku sú ešte zavreté. Dnes 3 jalce, cez 50cm, iba jeden tesne atakoval 50ku. O jedného cez 60cm som svojou nešikovnosťou prišiel. Zobral mokrú muchu na háčiku č. 8 a vyrazil do prúdu ako tank. 12ka speyka ohnutá riadne a v tom prúde dával riadne bomby. Normálne som mal problém ho vybrať. Už som ho mal skoro v podberáku, no sa mi šmyklo, lebo na dne veľké kamene, trochu som stratil balans a povolil udicu a už bol tam – háčik bez protihrou – nevadí, bude tam aj nabudúce. Poslednú polhodinu som tam práskol Ex Fast sinking tip, že skúsim podustvy, čo sú tam. Jednu 50ku som vydoloval. Veľmi pekná rybačka, aj keď nie ľahká. Fotky dnes iba dve,, sa mi nechcelo chodiť toľko po mobil v ruksaku na brehu 🙂

  4+
  • Samael napísal komentár

   Inak okrem rybačky aj zaujímavý príbeh z dneska. Cez tu džunglu ku mne zrazu dôjde policajt a policajtka. Pozdravím a policajt, že ako to ide? Hovorím, že dobre. On, že či muškárim? A ja že áno. On: že či je toto kaprová voda? Ja. áno. On: že prečo muškárim, keď som na kaprovej vode? Ja: že lebo ma to baví. On: že či viem, že to sa nesmie? Ja: že od kedy a na základe čoho? On: lebo, že to je prívlač, Ja: že asi ťažko, lebo chytám na mušky a nie na strímer, tak nevláčim. On: volá nejakému kolegovi, že či tu môžem chytať, dozvedá sa, že ak nemám strímer, tak môžem. Tak ma cez zuby pozdraví, že dovidenia a ja: že aspoň ste si urobili prechádzku a videli Dunaj z úplnej blízkosti 🙂

   0
  • ceskie napísal komentár

   Zaujimave, aky iniciativny policajt… ale tiez mam skusenost, ze su prisny a dosledny, to je svojim sposobom aj dobre. A prekrasne rybky, Dunaj vie byt stedry 🙂

   0
   • Samael napísal komentár

    Ceskie, prosím ťa pošli mi do súkromnej správy tel. číslo na teba. Prišiel som o mobil 🙂 Diky.

    0
   • Samael napísal komentár

    A diky, diky, však máš v tom prsty 🙂

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes niekedy po 10tej som vyrazil na naše veľké Déčko. Vzal som so sebou obojručák, prsačky a nabalený hajde. Pri vode som stretol jedného muškára, čo chytal na malé mušky v tôni. Nasúkal som sa do prsačiek a poďme ho na nerpíjemné brodenie. Jalce sa ukazovali v diaľke, boli im vidieť chrbtové plutvy a občas nejaký aj skočil. Naviazal som muchy a išiel som na to. Rybačka, ale ťažká, lebo fučalo ako blázon a nahadzovalo sa fakt ťažko a tak nebolo ľahké dostať sa k ním. Neskôr však pritiahli trošku bližšie a už som na ne dočiahol. Dva veľmi pekné vypasené jalčiská skončili na prúte.

  2+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Krásne rybky, vietor je síce nepríjemný ale hlavne že Dunaj ide takto čistý, tento rok prakticky nešla snehová voda, to som za 25 rokov nezažil…

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Ďakujem. Mám dobrého učiteľa, tak občas sa niečo zadarí.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Včera poobede sa vyčasilo, tak som vybehol na jazero a vytiahol som svoje plavidlo. Skúšal som chytiť nejakého kapora pri dne, no nepodarilo sa, ale nejak treba začať. Beriem to aj ako prípravu na leto, keď sa budú dať ťahať z člna strímre, lebo čln mám len od jesene minulého roka a minulý rok som ho už nevytiahol na vodu. Popozeral som aj, či už nejak žijú dravčeky.

  1+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Na takej veľkej vode je ťažko ich nahánať, hlavne ak ich nevidno… ale tipoval by som, že budú v nejakej zátoke, na náveternej strane nahromadené, skôr pri brehu.

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Máš pravdu, že takto ich naháňať nie je vôbec jednoduché. Vedel som však, že to nebude len tak, no chcel som to vyskúšať a cieľom bolo aj posondovať hĺbky na jazere, čo sa aj podarilo. Skúšal som aj v zátoke. Beriem to celé, ako novú skúsenosť.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Možno ste si už všimli, že do menu na stránke pribudla rubrika Diskusia. Budem iba tlmočiť, čo včera napísal ceskie \“Vitajte 🙂 kým sa to tu ustáli, zatial len poprosím – všetky otázky, oznamy, novinky, právne záležitosti (…) patria od dnes sem.\“

  Takže Vás poprosíme, aby ste do rubriky práve na rybách od dnes vkladali iba fotky z rybačky a všetky otázky ohľadom muškárenia dávali do rubriky diskusia. Samozrejme možnosť komentovať zápisy v rubrike práve na rybách ostáva.

  Ďakujeme pekne ceskiemu za námahu, ktorú si dal s vytvorením fóra! Toto je teda posledný oznam do tejto rubriky resp. bude to od dnes fungovať po novom. Držte sa všetci.

  1+
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes som vytiahol k vode speyku, aby som mohol na Malom Dunaji nahadzovať z brehu, lebo v broďákoch by som tam veru nevliezol, aby som si zaplával. Najprv som to skúšal na mokré muchy, či neskočí nejaký jalec, ale nič veru. Tak som tam bachol skagit hlavu a sink tip a na to som naviazal muchu s riadnou guličkou, že skúsím podráždiť niečo na dne. Zobral mi to jeden malý bolenik. Malý, ale potešil.

  3+
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Liahne sa poter, malá nymfa ktorá sa trochu leskne im ho pripomína, ani streamrer netreba keď sú nažhavené 🙂

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Presne ako píšeš, tá veľká lesklá gulička ho zlákala.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Včera som urobil sondu do dna a hĺbkových pomerov našej najobávanejšej BA rieky. Rybu som síce nechytil, aj keď ráno som tam videl hodiť sa dve ryby. Zázrak som nečakal, ale aspoň som trochu spoznal iné miesto na našom Dunaji.

  3+
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes ráno prídem k vode, nafúkam čln, všetko pripravím, nabalím veci a chystám sa, že idem prvýkrát skúsiť kapre na muškársku. Idem ešte preparkovať auto od vody, nech si o mne nemyslia, že som taký blavácky sedlák, čo sa dovezie autom až do vody. Popri tom idem okolo tabuľky revíru a tam si náhodou všimnem, že zarybnené kaprom a všeobecný zákal lovu od 10.4. do 25.4. Tomu sa hovorí mať fištróna, zakázať lov na veľkú noc na jednej z mála zväzových vôd, keď Blava je uzavretá a inde sa vlastne chytať nemôže. Tomu hovorím, šikovný rybársky zväz, proste palaec hore.

  2+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Všetko som zbalil, vyfúkal čln a išiel som nasratý domov 🙂

   0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   No comment :(…. ale stále lepšie ako skončiť na CPZ pre pytliactvo :/

   1+
   • Samael napísal komentár dozadu

    Veru áno, včera ma kontrolovali policajti pri Zlatom vodníkovi, keď som išiel na zlaté piesky, lebo mám ZA značku, že kam idem. Vravím, že sa idem pozrieť na zlaté piesky, udica vedľa mňa, vzadu zbalený čln, ale našťastie policajt bol milý a zapísal, že idem relaxovať a pustili ma. Nakoniec som ani nechytal, ale zajtra pôjdem na člnku.

    0
  • Samael napísal komentár dozadu

   Inak akože, aby ste si o mne nemysleli, že nechcem chrániť ryby alebo tak, ale aj tak si myslím, že mohli napr. urobiť výnimku, že aspoň dnes, sobotu a nedeľu mohli dovoliť lov bez privlastnenia ryby, čiže chyť a pusť a poslať tam proste rybársku stráž na preventívne kontroly. No, ale samozrejme ľahšie je to všetkým radšej zakázať.

   0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Do rubriky Novinky pridaný odkaz na článok s názvom Pakomár.

  0
  • Samael napísal komentár dozadu

   Na pakomáre môžete vyskúšať loviť kapre na jazerách resp. rybníkoch. Bohužiaľ vlastnú skúsenosť nemám, ale budem rád, pokiaľ sa niekto odhodlá a poreferuje nám jeho skúsenosti.

   0
   • Majeno92 napísal komentár dozadu

    Urcite to pojdem vyskusat zrejme zajtra alebo v utorok. Par vzorov mam naviazanych, nejake este dorobim. Ak sa nieco podari dam vediet. Mam otazku, akym uzlom viazete privesy? A tieto privesy mozem viazat priamo na zuzovany nadvazec alebo az na koncovy? Mam v tom hokej trosku

    0
    • Samael napísal komentár dozadu
     • Majeno92 napísal komentár dozadu

      Dik toto video je super, a teda pri pouziti troch much, mozem pouzit za snurou konkavny nadvazec na ktory dam privesy a za neho len cez mikrokruzok a silon koncovu muchu?

      0
      • Samael napísal komentár dozadu

       V podstate áno, ale v tomto by lepšie poradil Ceskie. Ja nepoužívam zužovaný náväzec a nepoužívam ani mikrokrúžok, ale muškári ho používajú.

       0
      • Majeno92 napísal komentár dozadu

       A co teda sa da dat este za muskarsku snuru okrem zuzovaneho prosim ta?

       0
      • Samael napísal komentár dozadu

       Kľudne ho používaj, pokiaľ chceš jemnú prezentáciu. Ja dávam nezužovaný silón alebo fluorokarbón, ale ja nie som muškár, ktorý potrebuje super jemnú prezentáciu, keďže skúšam muchy swingovať a zatiaľ som chytal hlavne na strímre. Inak ten zužovaný nadväzec sa dá aj vyrobiť s rôznych priemerov vlasca, ale má potom spoje-uzlíky.

       0
      • Majeno92 napísal komentár dozadu

       Dakujem. Mam jeden doma splietany ale nepaci sa mi to, cize je mozne na snuru priamo naviazat nejaky hrubsi monofil? neni s tym problem pri nahadzovani?

       0
      • Samael napísal komentár dozadu

       Záleží aj na aké muchy a veľkosti chytáš, ale použiť monofil je normálne možné, treba si to vyskúšať. Pri chytaní na sucho budú nároky na jemnosť prezentácie vyššie.

       0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Dnes som sa ráno vybral na súkromné jazero, že skúsim vyškoliť dúhaky, ktoré minulý týždeň napustili. Nenapúšťali veľa, ale niečo sa tam pustilo, tak som čakal, že hádam nejakého lapnem. Jeden mi išiel za strímrom, ale zrazu sa objavil druhý a tak sa skôr pobili medzi sebou a strímer nechali tak. Jeden sa mi odopol z háčika bez protihrotu, ale nebol problém v háčiku, ale v niečom inom a jedného som lapil.

  5+
  • Majeno92 napísal komentár dozadu

   Kdeze je taketo jazierko prosim ta?

   0
   • Samael napísal komentár dozadu

    Toto miesto tu už raz bolo prezradené, ale z brehu si tam moc nezamuškáriš, lebo z toho, kde to ide je zákaz chytať a druhý je hodne zarastený. Viem sa tam dostať, lebo poznám hospodára a po dohode sa tam občas dá ísť, ale iba v určitý čas. Z loďky je zas problém, lebo tam chodia kapromaniaci.

    0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Do rubriky Články pridaný článok s názvom Muškársky prút, strímre a stojaté vody

  0
 • Samael pridal/a nový príspevok dozadu

  Do rubriky Novinky pridaný odkaz na článok s názvom S muškou na ostrieže.

  2+
 • Load More