-
V krátkosti. Na priesakových kanáloch (konečne) znova pretlak ostriežov. Vydrica (skoro) bez vody. No a dnes (8.7.) som zavítal na žiarske „čapko“. Po pár hodinách lovu mi pri nabíjaní rupla obojručka v 2. dieli (to Airflo som vôbec nešetril, ale aj tak – wtf?). Nedobrovoľne som potom previazal na krátku nymfu a vybagroval s jedinou záťažovkou ešte pár PDčiek (25 – 40). Síce násada, ale bojovná, takže v rýchlom Hrone to boli veľmi pekné súboje.
Dvakrát krátky výlet na žiarsky Hron. Minulú nedeľu išla káva a neskôr k obedu dokonca aj veľká (+40 cm), takže bez ryby. Dnes bola farba vody takmer ideálna, avšak podarili sa len 3 menšie dúhaky na strímer. Zazbieral aj krajší potočák – len jeden raz. Pod CHaPkom som objavil podustvy aké som snáď ešte nevidel, ale keďže sa pásli na zelenine, po polhodinke som to vzdal.
Po poslednej dvojhodinovej zastávke na Hrone 5 mi bolo jasné, že mu budem musieť dať ešte jednu šancu. Tak tu je. Dnes vo vode od 9:00 do 15:00. Hron som našiel už nižší, ale stále ideálne prifarbený. Mnohé úseky úplne bez ryby a vice versa – niektoré miesta výborne zarybnené. Nebol problém s jalcami, podustvami a prekvapil aj boleň.
Hron č. 6b (H) [3-1070-2-4] Dnes bláznivé aprílove októbrové počasie. Hron napriek prehánkam a vyššej vode len jemnučko prifarbený, silný vietor však potrhal moje ambície chytať na speyku rovnako ako el. vedenia v Žiari, tak som aspoň otestoval novú scandi (?) lajnu (Rio InTouch Switch Chucker 465 gr.). Keď rozfúkalo dažďové mraky, slnko pálilo s takou intenzitou, že pri sledovaní šnúry nepomáhali ani slnečné okuliare… Ale pár jalcov a PD sa podarilo, takže deň dobrý, žiarske CHaPko opäť nesklamalo.
Hron č. 6 (H) [3-1070-2-1] Vraj posledný letný-jesenný deň, tak voľba padla na dolný-horný Hron. Ranná hmla sa držala skoro až do 11tej, potom na chvíľu slniečko – keď začali byť aj ryby aktívne – a krátko nato začalo fučať. Prekvapila ma obrovská podustva, ktorá pošla buď na starobu, alebo (?podľa brucha?) na vodniatieľku. Podarilo sa pár dúhačikov na skagit, zahliadol som dokonca čopotáka. Pred večerom som našiel zbierajúce jalce, ale už sa mi nechcelo merať cestu pre prútik na sušenie k autu a späť…