Muškárenie na Slovensku

Na rybách

Vychádzky z revíru Hron (upraviť filter) + Pridať vychádzku
Vymazať filter
ceskie bol/a na rybách 25. augusta 2019
Revír Hron č. 10 - lipňová voda, dobrá rybačka

Hronu v Brezne som sa venoval najmä strímrom, čo ocenili menšie PDčka. Rybiek celkovo hojne, ale rozmerovo sa podarili skôr menšie… žiadny zázrak som ale nečakal, keďže horný Hron chytávam málo. Potok na foto je Rohozná.

ceskie bol/a na rybách 17. júla 2019
Revír Hron č. 9 - kaprová voda, bez úlovku

Prvýkrát som zavítal na bystrický K Hron č. 9. Vo vode od 9:30 (ešte rojenie) do 13:30, prelovil som cca 3 km toku strímramí a výsledok 0. Smutné, inak krásny úsek rieky.

ceskie bol/a na rybách 11. júla 2019
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, dobrá rybačka

Dnes poobede som na Hrone pokrstil novú obojručku (Greys GR70 12′). Pod ZV ma zastihla búrka, tak som sa posunul nižšie do Žiaru. Búrka prišla za polhodinu. Po nej aj zafarbená voda… Ale nejaké rybky sa podarili.

ceskie bol/a na rybách 8. júla 2019
Revír Hron č. 6 - kaprová voda, dobrá rybačka

V krátkosti. Na priesakových kanáloch (konečne) znova pretlak ostriežov. Vydrica (skoro) bez vody. No a dnes (8.7.) som zavítal na žiarske „čapko“. Po pár hodinách lovu mi pri nabíjaní rupla obojručka v 2. dieli (to Airflo som vôbec nešetril, ale aj tak – wtf?). Nedobrovoľne som potom previazal na krátku nymfu a vybagroval s jedinou záťažovkou ešte pár PDčiek (25 – 40). Síce násada, ale bojovná, takže v rýchlom Hrone to boli veľmi pekné súboje.

ceskie bol/a na rybách 28. júna 2019
Revír Hron č. 6 - kaprová voda, dobrá rybačka

Dvakrát krátky výlet na žiarsky Hron. Minulú nedeľu išla káva a neskôr k obedu dokonca aj veľká (+40 cm), takže bez ryby. Dnes bola farba vody takmer ideálna, avšak podarili sa len 3 menšie dúhaky na strímer. Zazbieral aj krajší potočák – len jeden raz. Pod CHaPkom som objavil podustvy aké som snáď ešte nevidel, ale keďže sa pásli na zelenine, po polhodinke som to vzdal.

ceskie bol/a na rybách 11. júna 2019
Revír Hron č. 5 - kaprová voda, dobrá rybačka

Po poslednej dvojhodinovej zastávke na Hrone 5 mi bolo jasné, že mu budem musieť dať ešte jednu šancu. Tak tu je. Dnes vo vode od 9:00 do 15:00. Hron som našiel už nižší, ale stále ideálne prifarbený. Mnohé úseky úplne bez ryby a vice versa – niektoré miesta výborne zarybnené. Nebol problém s jalcami, podustvami a prekvapil aj boleň.

ceskie bol/a na rybách 25. januára 2019
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, bez úlovku

Hron č. 7 [3-1080-2-1]
Pár fotiek zo zimujúceho zvolenského Hrona. Jediných niekoľko kusov kormoránov som zbadal pri žiarskom úseku, inak od Hronského Beňadiku až nad Bystricu bolo, aspoň včera, našťastie čisto…

ceskie bol/a na rybách 30. októbra 2018
Revír Hron č. 6 - kaprová voda, dobrá rybačka

Hron č. 6b (H) [3-1070-2-4] Dnes bláznivé aprílove októbrové počasie. Hron napriek prehánkam a vyššej vode len jemnučko prifarbený, silný vietor však potrhal moje ambície chytať na speyku rovnako ako el. vedenia v Žiari, tak som aspoň otestoval novú scandi (?) lajnu (Rio InTouch Switch Chucker 465 gr.). Keď rozfúkalo dažďové mraky, slnko pálilo s takou intenzitou, že pri sledovaní šnúry nepomáhali ani slnečné okuliare… Ale pár jalcov a PD sa podarilo, takže deň dobrý, žiarske CHaPko opäť nesklamalo.

ceskie bol/a na rybách 21. októbra 2018
Revír Hron č. 6 - kaprová voda, dobrá rybačka

Hron č. 6 (H) [3-1070-2-1] Vraj posledný letný-jesenný deň, tak voľba padla na dolný-horný Hron. Ranná hmla sa držala skoro až do 11tej, potom na chvíľu slniečko – keď začali byť aj ryby aktívne – a krátko nato začalo fučať. Prekvapila ma obrovská podustva, ktorá pošla buď na starobu, alebo (?podľa brucha?) na vodniatieľku. Podarilo sa pár dúhačikov na skagit, zahliadol som dokonca čopotáka. Pred večerom som našiel zbierajúce jalce, ale už sa mi nechcelo merať cestu pre prútik na sušenie k autu a späť…

ceskie bol/a na rybách 10. októbra 2018
Revír Hron č. 6 - kaprová voda, dobrá rybačka

Hron č. 6 [3-1070-2-1] Počasie pripomína leto, ale dni sa nemilosrdne skracujú, za chvíľu to ešte „dorazí“ zimný čas. Horný Hron je prakticky bez vody, tak sme sa opäť povenovali jeho „kaprovému“ úseku, kde je inak vody zas až príliš…