Muškárenie na Slovensku

Na rybách

Vychádzky z revíru Hron č. 7 (upraviť filter) + Pridať vychádzku
Vymazať filter
ceskie bol/a na rybách 13. novembra 2022
Revír Hron č. 7b - lipňová voda, dobrá rybačka

Opäť na Hrone dole. K vode som sa dovalil až 10.45, ale to vôbec neprekážalo, stále bolo skoré ráno – hustá hmla a iba 3°C. Do obeda sa podarili iba tri malé lipníky. Tesne pred rozpustením hmly som vyskúšal streamer – bez záberu. Následne začalo slnko piecť takým spôsobom, že sčerený Hron pôsobil ako sústava zrkadiel – nevidel som ani h@vn@. Nazrel som do mapy, kde je najbližšia zákruta otočená tak, že ju slnko neosvetluje priamo „po prúde“. No jasné, sútok Slatiny a Hrona. Avšak, kým som sa tam dotrepal, slnko sa posunulo a bol som opäť na tom istom… Doslova naslepo som zbehol s krátkou nymfou asi 200 metrov, potom to vzdal, naviazal jednu suchú, reku skúsim ešte Slatinku a hajde domov. Ale zbadal som pod sútokom zazbierať a z prvej chytil lipníka. A ďaľšieho. A ďaľšieho. Ako na konci dňa slnko ohrialo sútok Slatiny, lipne pod ním urýchlene zbierali a brali na náhod. Malé, stredné, väčšie. Krásna záverečná trištvrtehodinka.

ceskie bol/a na rybách 22. októbra 2022
Revír Hron č. 7b - lipňová voda, dobrá rybačka

Dnešné repete po pondelku potvrdilo nepriamu úmeru – čím väčšiu udicu vytiahnem, tým menšie ryby chytám. Naviazal som si obojručku, reku, keď sa na tomto Li Hrone nevláči, možno tu ostali po celom roku nejaké pozabúdané veľké dúhaky. Ale za tri hodiny len dva zábery, s lipníkmi by som sa zabavil viac. Nabudúce pre zmenu prevetrám #3ku.

ceskie bol/a na rybách 17. októbra 2022
Revír Hron č. 7b - lipňová voda, dobrá rybačka

Po 3 týždňoch od konca pstruhovej sezóny som sa zastavil na 3 hodinky na Li Hrone dole. Gýčovo krásne počasie, pôvodne som chcel trochu postreamrovať, ale nakoniec som sa len tak poprechádzal po Hrone s krátkou nymfou. Rybkám chutilo – čo im chýbalo na veľkosti, to vynahradili počtom.

boris bol/a na rybách 16. novembra 2020
Revír Hron č. 7 - lipňová voda, bez úlovku

Zdravím. Dnes som bol po dlhom čase na rybách. Hron medzi Zvolenom a Sliačom lipňová voda. Nič ani záber. Bol som vo Zvolene v takej zatáčke na sídlisku a potom tesne pod Sliačom ako sa do Hrona vlieva taký malý potok. Ani záber. Chytal som na nymfy 12, 14 aj 16 rôzne druhy. Francuzka, rúžový blešivec, rudoriť a iné. Zajtra mám tam ešte hosťovačku ani sa mi nechce tam ísť. Vie niekto poradiť kam a na čo skúsiť? Ďakujem.

ceskie bol/a na rybách 29. augusta 2020
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, bez úlovku

Stručné zhrnutie posledných vychádzok. Minulý víkend Hron. Nemecká kalná, Zvolen (K) čistý. Väčšinu dňa som prestreamroval, našiel som ale len jednu hlavátočku, ktorá síce 3x vyletela za streamrom, ale nevedela ho zobrať. Na muchu len jalce. V Žiari ma prekvapil ďaľší miestny úsek. Plánovali z toho spraviť CHRO, tak ďaľšie miestne CHaP je vcelku rozporuplný výsledok…
A dnes Dunaj. Teplo, vela lodiek, vela vláčkarov. Tiež to bolo len o malých jalcoch, ale skôr mojou chybou… bol som lenivý dohľadať člnmi rozplašené podustvy.

mieroslav bol/a na rybách 24. februára 2020
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, dobrá rybačka

V sobotu som sa konečne dostal k vode (Hron ZV). Chcel som si aspoň zahádzať a vyskúšať nové strímre tak som si vybral veľmi široký úsek kde nie sú žiadne stromy a po predchádzajúcich skúsenostiach som nečakal ani ryby. Najpr. som skúšal strímre typu zonker, no na moju 9ft #5 to bolo príliš tak som naviazal úplne ľahučký strímer z srnca (bucktail) vo farbe biela/ krikľavá žltá. Zrazu asi po 15 minútach došiel silný záber a udička sa ohla do oblúka. Čakal som dákeho zabudnutého dúhaka no na moje prekvapenie to bola malá hlavátka cca 50 – 60cm. Jedna BEZdotyková fotka a hybaj domov. Minulý rok bol posledný úlovok Hlavátka a tento rok zas prvý, dúfam že trend bude pokračovať 😀

ceskie bol/a na rybách 11. júla 2019
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, dobrá rybačka

Dnes poobede som na Hrone pokrstil novú obojručku (Greys GR70 12′). Pod ZV ma zastihla búrka, tak som sa posunul nižšie do Žiaru. Búrka prišla za polhodinu. Po nej aj zafarbená voda… Ale nejaké rybky sa podarili.

ceskie bol/a na rybách 25. januára 2019
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, bez úlovku

Hron č. 7 [3-1080-2-1]
Pár fotiek zo zimujúceho zvolenského Hrona. Jediných niekoľko kusov kormoránov som zbadal pri žiarskom úseku, inak od Hronského Beňadiku až nad Bystricu bolo, aspoň včera, našťastie čisto…

ceskie bol/a na rybách 21. septembra 2018
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, dobrá rybačka

Hron č. 7a (H) [3-1080-2-1] Hron bol pre mňa vždy tajomná rieka, ktorá však za nízkeho stavu pôsobí trochu prístupnejšie. Popri sušeniu som opäť najmä strímroval (~10 cm) a udržal som si stále čisté hlavátkové konto, čo ma len potvrdilo v názore, že zvýšenie povolenej veľkosti strímra z 5 na 10 cm od budúceho roka k žiadnemu cielenému neželanému hlavátkovaniu asi nepovedie… Pstruhom a väčším jalcom sa zato väčší strímer páči veľmi.

ceskie bol/a na rybách 6. septembra 2017
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, dobrá rybačka

Naša 2. najdlhšia rieka v pôvodnom, neregulovanom prevedení. Škoda, že sa nedá to samé konštatovať o čistote vody – čo sa týka chémie, aj komunálneho odpadu…