Muškárenie na Slovensku

Na rybách

Vychádzky rybára mieroslav (upraviť filter) + Pridať vychádzku
Vymazať filter
mieroslav bol/a na rybách 20. októbra 2021
Revír Hron - lipňová voda, dobrá rybačka

Dáke aktuálne fotky z Hrona. Lipne začínajú byť vyberavé ale keď trafíš farbu a veľkosť tak to ide. A stále tá zvláštna situácia na Hrone – kopec Hlavátok a pstruhy žiadne, ja mám 3 a kamoš jednu, každá z iného miesta / mesta po nedlhej chvíle hádzania, neváhajú skočiť na 8 – 10 cm strímre, asi budú hladné už 😀 Mohli by sa aj potočáky tak chrániť a bolo by to o inom…

mieroslav bol/a na rybách 6. augusta 2021
pstruhová voda, dobrá rybačka

Niekedy vedia malé potoky dosť prekvapiť , 3x pstruh cez 40cm na 100 metrovom úseku takého potôčika, že by som tam ani jalca nečakal 😀

mieroslav bol/a na rybách 10. mája 2021
pstruhová voda, dobrá rybačka

Malé potoky a malé ryby ale potešia 😀 a ani nie tak daleko z BA

mieroslav bol/a na rybách 28. septembra 2020
Revír Hron - lipňová voda, dobrá rybačka

Ahojte, dal som si predĺžený rybársky víkend keďže nám končí sezóna.

V piatok sme vybehli na Revúcu, počasie sa už kazilo, voda bola už trochu zakalená no našťastie to pridalo rybám na chuti. Nymfa klasika veľa PP a LT . Čo ma najviac potešilo, na jednej pláni som trafil zber z hladiny, po vyskúšaní asi 10 vzorov som konečne trafil šedú podenku, nič väčšie ako #20 nechceli. Ale tie zábery ako s filmu, keď vidíš potočáka ako sa blíži k muche sa ti fakt zastaví čas 😀 Poobede začalo pršať už úplne, takže koniec srandy.

Druhý deň som vybehol na Hron, voda vysoká ale len trochu prikalená. Vytiahol som teda veľký strímer Swim coach, taký z dvoch háčikov (articulated) čo som ešte neskúšal ale bola to dobrá voľba. Strímer krásne pracoval, tak som ho vodil krížom cez prúd ani som nesťahoval a po chvíli záber potočáka cca 35 cm na mieste kde som PP nikdy nechytil . Potom som sa presunul na obľúbenú jamu, tam som to tiež len tak vodil cez prúd a zrazu rana že mi skoro udicu ruky vytrhlo, pani kráľovná Hlavátka sa ukázala. Na #5 udici to bolo trochu hardcore, ohnutá po korok, podberák mi bol na nič lebo sa tam nevošla tak musel skúsiť ten lososový hmat za chvost a podarilo sa 😀

mieroslav bol/a na rybách 29. júla 2020

Minule sa mi podarilo nahrať pekný záber na sucho z Hrona, neviem či sem idú aj videá pridať, snáď to pôjde.
https://youtu.be/Y9JC7PjV8GU

mieroslav bol/a na rybách 3. júna 2020
Revír Hron - lipňová voda, dobrá rybačka

Včera opäť Hron, ryby išli ako besné 30+ a „konečne“ sa mi stala tá vec čo som počul iba z príbehov a historiek 😀 na nymfovú zostavu sa mi zakvačila mohutná hlavatka. Najpr ani nevedela že som ju pichol, chvíľu postála v prúde, ukázala mi chrbát a zvrtla si to rovno dolu prúdom. Zadymilo sa mi z navijaku a už aj bola preč, no zostavu neodtrhla len sa odkvačila, hodnú chvíľu sa mi triasli kolená. 😀

Dnes som vybehol vyššie na horehronie , dajme tomu niekde medzi BB a Telgart 😀 Rybky išli parádne a na moje prekvapenie som ťahaľ viac potočákov ako lipňov. Po hodinke som došiel ku krásnej jame. Najpr. som začal nymfou, hneď sa prihlásil krásny potočák cca 30- 35cm. Potom som si všimol, že pár krát niečo zazbieralo pod konármi tak som konečne previazal na suchú. 0,12 silon a #20 podenka, jemnotka parádička, vysušil som zopár lipňov. Potom keď som si to tam už poplašil, previazal som späť nymfu. prehadzoval som najhlbšiu časť tesne pod brehom, zrazu záber. Udicu ohlo tak že špička bola skoro vo vode kedže nad hlavou som mal hneď konáre. Ale ryba nič, ani pohnúť od dna, súboj ako z knižky, čakal som dákeho poriadnho potočáka no nakoniec 42cm krásny vypasený lipeň. Po 3 dňoch zahajovania mám už svalovku na predlaktí a ryby nechcem vidieť minimálne týždeň. 😀

mieroslav bol/a na rybách 1. júna 2020
Revír Hron - lipňová voda, dobrá rybačka

Dnes som zahajil sezonu na mojej domacej lipnovke, rybacka neskutocna. Na jar ked isla velka voda tak som si len hovoril ze aspon mi zhora splavy dake pstruhy a presne sa mi to potvrdilo 🙂 3x duhak nad 40cm a jeden mensi, 8 solidnych lipnov a dake jalce to ani nepocitam. Otestoval som konecne aj zanovny Sage #6 prut, zahodil som par krat az na druhy breh 😀 je tam citit rozdiel oproti lacnejsim prutom co som mal doteraz.

mieroslav bol/a na rybách 24. februára 2020
Revír Hron č. 7 - kaprová voda, dobrá rybačka

V sobotu som sa konečne dostal k vode (Hron ZV). Chcel som si aspoň zahádzať a vyskúšať nové strímre tak som si vybral veľmi široký úsek kde nie sú žiadne stromy a po predchádzajúcich skúsenostiach som nečakal ani ryby. Najpr. som skúšal strímre typu zonker, no na moju 9ft #5 to bolo príliš tak som naviazal úplne ľahučký strímer z srnca (bucktail) vo farbe biela/ krikľavá žltá. Zrazu asi po 15 minútach došiel silný záber a udička sa ohla do oblúka. Čakal som dákeho zabudnutého dúhaka no na moje prekvapenie to bola malá hlavátka cca 50 – 60cm. Jedna BEZdotyková fotka a hybaj domov. Minulý rok bol posledný úlovok Hlavátka a tento rok zas prvý, dúfam že trend bude pokračovať 😀