Muškárenie na Slovensku

Activity
 • ceskie pridal/a nový príspevok dozadu

  Malý Dunaj č. 6 [1-0370-1-1] Svojou prítomnosťou som včera potešil najmä komáre, našťastie, rýchlo som našiel gigantického jalca ~60 cm, ktorý nie zbieral – on žral ako šialený. Na niekoľký náhod popod vetvy zmizla v krúžku aj moja mucha, avšak zásek nesadol. Na prekvapenie, jalčisko len urobil protestné kolečko po tôni a pokračoval vo futrovaní. Behom ďaľších 15 minút som vystriedal snáď 10 vzorov, avšak ryba už len 3x vystúpala bez záberu… Dnes som bol jalce pozrieť opäť, ale nezbieral ani jeden. Našiel som však jedného zaparkovaného pod brehom a následne ho aj vyhádzal na sucho.

  6+
  • ajko replied dozadu

   To nevyzera na hlavny tok, zeby kanal pri Biskupickom ramene pri Slovnafte? BTW, otazka – v lete si chytal na plazi za Ekonomickou v Petrzke. Bol som pozriet bez vybavy, plytka voda je tam, oplati sa? 🙂 Dik

   1+
   • ceskie replied dozadu

    To si necham pre seba, najma, ak nie je problem tento MD potocik najst aj bez toho 😛 K tomu petrzalskemu Dunaju, urcite oplati. Bolo tam mnozstvo bolenov, hlavne malych, ale aj cez 50 sa ukazovali. V uplne plytkej (20 – 40 cm), ale aj dost cistej vode (dnes je Dunaj stale vcelku dost zafarbeny). Kazdopadne, na Dunaji staci najst nejake plytciny alebo prudiky pri brehu a AK su tam rybky, budu tam na 100% aj bolene. Vtedy dokonca ani nebuchali, ale motali sa tam a dali sa chytit i tak.

    1+