Muškárenie na Slovensku

Na rybách

Vychádzky z revíru Rajčianka (upraviť filter) + Pridať vychádzku
Vymazať filter
ceskie bol/a na rybách 25. apríla 2026
Revír Rajčianka - pstruhová voda, dobrá rybačka

Tak dnes moja pstruhárska premiéra v Rajeckej doline. Budíček po 5-tej, pri vode už okolo 9-tej. Na hodinku som zabrodil v Zbyňove, ale po rybách ani chýru, ani slychu. Prebiehal zber odpadu (Deň Zeme), takže voda a brehy boli podupané nielen rybármi, ale aj ľudmi zbierajúcimi odpad (nesťažujem sa, iba konštatujem). Pri Slnečných skalách to už však bola iná pesnička. Síce dosť fúkalo, ryby ale zbierali ostošesť – najmä, alebo skôr iba – lipne. Nechcel som ich veľmi trápiť, ale pri prechytaní každej lipňovej rovinky sa ich zopár šmyklo. Niektoré mali ešte nachytané pijavice po zime. Skúšal som aj čisto pstruhové muchy – streamriky, squirmyho, ale ani brnk. Priamo v Rajeckých Tepliciach bola situácia rovnaká, ako hore – bez rýb, alebo teda aspoň bez záberu. Ostatní konštatovali to isté. Vraj sa to ale neskôr k letu pohne. Možno im vadil ruch, alebo tam ozaj pstruhy teraz nie sú a neskôr natiahnu z dola, ktovie. Naopak, zas na lipňovej Rajčianke som naposledy pochytal iba potočáky a dúhaky.

Rajčianka v ZbyňoveLipník mal ešte pijavicu po zimeLipníky zbierali ostošesťČerebľa vcucla veľkú záťažovku určenú pre pstruhaJama pod CHRO v Rajeckých Tepliciach
ceskie bol/a na rybách 2. októbra 2023
Revír Rajčianka - lipňová voda, dobrá rybačka

Prvýkrát necelé 2 hoďky Rajčianke. Netušil som, či skôr k Váhu, alebo k MVE, tak som zabrodil kompromisne v strede. Krásnu riečku plnú ideálnych prúdikov na sušenie spestrujú početné prahy. Najskôr som to skúšal nasilu nymfou, ale po chvíli som prezbrojil na sucho a zachytal si naozaj dobre, väčšina rybiek atakovala lovnú mieru. Chytačku spestrili aj jalčiská ~45.

ferov bol/a na rybách 1. júna 2020
Revír Rajčianka - pstruhová voda, dobrá rybačka

Nech je to tu pestrejsie, pridam aj ja report z rieky, ktora sa tu neobjavuje. Rajcanka pstruhova. Tuto sezonu je to zatial slabsie. Na zarucenych miestach z minulych rokov som nechytil nic. Na druhej strane, objavil som nove miesta, kde som si dobre zachytal, ale nic vacsie ako 20-25 cm (PP, Li) som nechytil. Dnes budem zvedavy na otvorenie predlzeneho lipnoveho useku, ktory bol dlhe roky pstruhovy CHaP. Snad sa to na ulovkoch prejavi…