Zverejnil v rubrike Ako na to člen ceskie.

Nie tak dávno som na týchto stránkach šíril muškársky minimalizmus vo forme tenkary. Ísť na ryby len s jedným prútikom bez navijaka a zopár nevyhnutnosťami oslobodzuje rybára od množstva rozhodnutí a ten sa tak sústredí len a iba na vodu ryby. Avšak každej úspešnej vychádzke „na ľahko“ predchádza suchá príprava. Práve prípravu pred lovom uľahčia japonské krabičky od C&F Design, najmä ak patríte k hromadičom mušiek. A ak nepatríte, pravdepodobne sa ním teraz stanete.

Čo sa časom stane s obyčajnou krabičkou? Správne, naplní sa a mušky treba po jednej prekladať. Tak tomu skutečně dřív bývalo. Pak se ale dalo pár chytrých hlav dohromady… A není náhodou, že těch pár chytrých hlav se sešlo v Japonsku!

C&F Design ponúka systém krabíc a vložiek na mušky. Rozmery krabičiek aj vložiek sú štandardizované (S, M alebo L), pričom vložky sú nielen rôznych rozmerov, ale aj usporiadaní – líšia sa vzdialenosťou a veľkosťou jednotlivých slotov. Ak chytáte rôzne revíry, od kaprových riek až po pstruhové potoky, vystačíte si vďaka tomu s jednou či dvoma – troma krabičkami, a viacerými vložkami (dá sa kúpiť aj praktický organizér na vložky, ktoré nepotrebujete mať pri sebe).

Ak si muchy zorganizujete podľa veľkosti či účelu, pred lovom len vymeníte vložky v krabičke a ste pripravený. Ja som si napríklad zorganizoval moje muchy nasledovne:

  • výber top múch pre nížinu
  • výber top múch pre pstruhové rieky
  • suché muchy – podenka, potočník, pošvatka, …
  • suché muchy – suchozemské (chrobáky, koníky, mravce, …)
  • rodence, červy, pakomáre
  • pstruhové a lipňové nymfy – (1) mikro (2) thungsten/meď (3) natural
  • streamre – (1) pstruhové (2) mimopstruhové

Už len nikde nestratiť organizér, v ktorom je niekoľkosto hodín viazania…

 

+0 hlasov