Muškárenie na Slovensku

Téma: Technika lovu vs rybársky zákon

Domov Diskusné Fóra Muškárenie – technika a lov rýb Technika lovu vs rybársky zákon

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1774
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ahojte páni, chcem Vás poprosiť o radu, lebo si nie som istý. Môžem pri muškárení na kaprových vodách u nás mať na konci nadväzca menší brok rexp. malé olovko alebo iba záťažovku? Vďaka.

    #1775
    Samael
    Účastník (Participant)

    Asi mi to nezobrazuje na úvodnej stránke webu, tak ešte raz píšem. Pekne Vás poprosím o radu na vyššie položenú otázku. Ďakujem.

    #1777
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    NEMÔŽEŠ, riesi to vyhláška k zákonu o rybárstve “zaťaženie mušiek musí byť súčasťou mušky”…

    § 18
    Spôsoby lovu rýb
    ….
    5) Lov rýb muškárením je spôsob lovu rýb jednou udicou, ktorá sa skladá z muškárskeho prúta, muškárskeho navijaka, muškárskej šnúry a nadväzca s použitím umelých mušiek ako nástrahy. Zaťaženie mušiek musí byť súčasťou mušky. Pri tomto spôsobe lovu nemôže byť nahodená ďalšia udica. Lov rýb muškárskou udicou v lipňových vodách s použitím strímra nad 10 cm ako nástrahy sa považuje za lov rýb muškárením pri love hlavátky.

    #1778
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ďakujem Ivan, no vidím, že by som mal oprášiť knižku so zákonu, ale tušil som to. Tak potrhám zopár záťažoviek.

    #1782
    ceskie
    Keymaster

    Ja ešte pre úplnosť dodám z opačného konca – rovnako sa nesmie používať plaváčik (na pstruhových vodách). Túto funkciu môže plniť napr. suchá mucha z molitanu (…)

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.