Muškárenie na Slovensku

Téma: Otázky k revírom v SR

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2125
    Samael
    Účastník (Participant)

    Sem môžete vkladať svoje otázky k revírom v SR.

    #2126
    Samael
    Účastník (Participant)

    Otázka od užívateľa Aleš: Ahoj přátelé muškaři,

    s manželkou jsme nadšení muškaři (mírně pokročilí, žádní experti) a protože včera jsme se definitivně dozvěděli, že nám nevyjde plánovaná říjnová dovolená v Izraeli, tak jsme se operativně rozhodli, že vyrazíme v září (8. 9. – 19.9.) na ryby na Slovensko.

    Bohužel nemám ve svém okolí nikoho, kdo by měl nějaké hlubší znalosti o rybaření na Slovensku, tak jsem trochu zapátral po internetu a snažil se poskládat informace dohromady. Při hledání informací jsem narazil na tento web, kde jsem našel pro mne spoustu zajímavých informací – díky za něj!

    Jsme rybáři, kteří si raději zachytají menší ryby v hezké přírodě, než aby lovili trofejní ryby. Také nechytáme pro maso, všechny ryby poctivě pouštíme zpět. V Čechách chodíme nejvíce na Ohře, dále máme rádi jihočeské řeky (Vltava, Otava, Volyňka). Nejčastěji chytáme na „francouze“, když jsou vhodné podmínky, tak samozřejmě „sušíme“, zřídka kdy i streamrujeme.

    Z příspěvků, článků na netu jsem pochopil, že jsou pro nás zajímavé revíry: Revúca, Váh u Ružomberku, Váh u Liptovského Hrádku, Belá a Poprad. Případně jsme schopni si ještě udělat výlet na Hron či Dunajec (ale tady u Dunajce si nejsem jistý, jestli by to nebylo nad naše schopnosti.). Nevím, jak může být zajímavý revír lesů SR Čierny Váh (nejsme příznivci jezerního muškaření, takže mluvím o řece).

    Dotazy?
    Nezapomněl jsem na nějaký zajímavý pstruhový/lipanový revír?
    Ad Belá: raději 1a nebo 1b?
    Ad Poprad: doporučujete úsek mezi Popradem a

    #2128
    Aleš
    Účastník (Participant)

    Doplňuji otázky, které se nevešly:
    Ad Poprad: doporučujete úsek mezi Popradem a Svitem, případně jiný? (vím, že to nebude o krásné přírodě, ale ryby by zde být měly)
    Ad Hron: raději od Brezové po proudu na Nemeckou nebo proti proudu k Beňuši?
    Ad Lupčianka, Teplianka – má to smysl?
    Ad pstruhové x lipanové revíry – jaký lipanový revír byste nám prosím doporučili?
    Díky za odpovědi a mějte se hezky!

    #2129
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ja moc neporadím, lebo ja muškárim hlavne na MP a strímrujem, no možno poradí užívateľ Ceskie. Lipňový úsek je aj nad Žilinou – Váh č.15, ale osobne si myslím, že tam lipňov nie je veľa – aj podľa rozprávania rybárov, čo tam chodia a bavil som sa s nimi, keď som tam nedávno bol. Skôr nejaké potočáky, dúhaky, sivone a nájdu sa aj iné ryby: mrena, zubáč, aj nejaká šťučka, hlavátka. Inak naozaj pekný úsek rieky, no rybársky tlak tam je a nie je to revír chyť a pusť.

    #2133
    Boris
    Účastník (Participant)

    Zdravím priatelia. Chcel by som ísť ešte v septembri skúsiť na Revúcu pri Ružomberku alebo Váh CHaP č. 18c. Kedže mám skúsenosť, že vodu treba aj trochu poznať chcem sa poradiť o taktike lovu to znamená teraz by ste odporučili suché, mokré mušky alebo nymfu? Konkrétny vzor a veľkosť ak by sa dalo. Možno miesto kde by som mal ísť. A vie niekto aká je situácia v horných častiach potoka (či sa aj tam dá chytit)? Ďakujem.

    #2134
    Samael
    Účastník (Participant)

    Skús napísať správu užívateľovi Ceskie, on to tam pozná dobre.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.