Muškárenie na Slovensku

Téma: Muškárske šnúry a strelné hlavy pre obojručné prúty

Domov Diskusné Fóra Výbava, náčinie, viazanie múch Muškárske šnúry a strelné hlavy pre obojručné prúty

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1647
    Samael
    Účastník (Participant)

    Všetko o muškárskych šnúrach a strelných hlavách pre obojručné prúty.

    #1680
    Samael
    Účastník (Participant)

    Inak, keď už tu bola reč o šnúrach od Maximumcatch a Ivan má s nimi skúsenosti, tak mňa by zaujímala skúsenosť s touto šnúrou Maximumcatch Outbound Short

    • Táto odpoveď bola upravená pred 3 years, 10 months používateľom Samael.
    #1688
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    mám z nej #6 #8 #9 aj #10 ma krátku preťaženú hlavu, výborná šnúra na strímre, moja top na šťuky ale #6 aj menšie “dravce” ide skôr o veľkosť strímra čo potrebujem hádzať a kde… na iné ako strímer som ju nepoužil (jazerá ja nemusím)

    #1689
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    a výborne s ňou ide rollcast so strímrom keď máš málo miesta, pekne ho zdvihne a pošle kam treba

    #1690
    ceskie
    Keymaster

    Čo taká sranda stojí? To už aj Číňania robia hlavy s integrovaným runningom? Na pstruhovanie si to neviem vynachváliť, na menšej vode musím občas chytať s hlavou vo vnútri tj. cítim sa fyzicky lepšie keď mi nebehá slučka cez očká 😀 túto som kupoval minulý rok práve pre kombináciu integrovaný running + handling section runningu + ideálna váha (465) pre moju #7 https://mistpool.com/en/product/2690/rio-intouch-switch-chucker.html

    #1691
    Samael
    Účastník (Participant)

    ceskie> stojí to výrazne menej než to RIO odkaz

    #1692
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ivan> ďakujem za odpoveď. Ja by som ju chcel skúsiť na ďaleké hody na strímre so switchom.

    #1693
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ešte som zabudol, že by som ju chcel na switch na obojručné hádzanie ponad hlavu tam, kde sa dá brodiť a je dosť miesta za rybárom. Max robia WF10 a tá ma 425 grain na 9 metroch. O running mi ani tak nejde ako skôr o tú samotnú hlavu.

    • Táto odpoveď bola upravená pred 3 years, 10 months používateľom Samael.
    #1695
    Samael
    Účastník (Participant)

    ceskie> čo povieš na túto? ta sa mi tiež pozdáva.

    #1697
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    barrio chvali vela ludi na mrku, ja tu #10 mam na switch 11’6 #7/8 celkom slusne si to s nim rozumie

    #1698
    Samael
    Účastník (Participant)

    vďaka Ivan, asi skúsim tu WF10F 425grains na moju 12ft 7/8 na overhead casting (teraz na vyskúšanie, lebo si neviem asi predstaviť nejak vážne a dlho hádzať obojručne ponad hlavu s takou palicou, ale možno zmením názor :-)). Keďže je integrovaná, tak by som prípadne nemusel ani celú hlavu mať vonku a uvidím ako to bude lietať. Časom by som si chcel kúpiť ešte nejaký pravý switch, nejakú 11ft alebo 11ft3 aftma 6/7, ale nechcem teraz nejak zbrklo.

    #1787
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ahojte chlapi, prosím Vás, chcem sa Vás opýtať akým spôsobom manažujete running pri spey hodoch obojručným muškárskym prútom? Používate tú metódu „50 % rule“ do slučiek v ľavej ruke? Vďaka.

    #1788
    Ivčo
    Účastník (Participant)

    dá sa aj tak… ale ja mám zo všetkého najradšej “linekurv”

    #1789
    Samael
    Účastník (Participant)

    Ďakujem Ivan, prosím ťa mohol by si mi vysvetliť princíp alebo povedať, čo hľadať na nete, asi som to špatne zadal do uja gúgla.

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.