Muškárenie na Slovensku

Odpoveď na: Pre začiatočníkov

Domov Diskusné Fóra Výbava, náčinie, viazanie múch Pre začiatočníkov Odpoveď na: Pre začiatočníkov

#1645
Samael
Účastník (Participant)

Ako už napísal Ceskie, pokiaľ chceš chytať na väčších riekach alebo stojákoch, tak určite choď do WF šnúry. Ono aj medzi konkrétnymi WF šnúrami je rozdiel, ktorá ma ako posunutú hlavu dopredu atď…, ale tým sa teraz netráp a kúp WF šnúru. Čo sa týka značky, tak značiek je viac, samotných výrobcov už menej, ale výber šnúr je značný. Otázka skôr znie, koľko by si si predstavoval investovať do šnúry, lebo aj cenový rozptyl je zaujímavý. Keby som to mal zovšeobecniť, tak cenu za dobrú šnúru treba rátať v desiatkach eur, ak sa nebavíme o nejakej akcii na šnúru. Ja som fanúšik Airflo, ale mám aj iné šnúry, Ceskie má nejaké šnúry Rio, ale asi aj iné, neviem presne, no tieto značky nie sú zrovna z tých najlacnejších šnúr. Keby si chcel lacnú a slušnú šnúru, tak viem o jednej značke resp. shope, pre ktorú vyrába šnúry aj Airflo a majú teraz dobré akcie, no šnúru si treba objednať z UK. U nás ju nemáš šancu kúpiť a za takú cenu u nás nekúpiš nič. Farba? Radšej zvol nejakú naturálnu farbu – biela, krémová, šedá, zelená ako nejaké krikľavé. Mám napr. výrazne červenú a šťukám na strímrovačku je to jedno, ale pri chytaní na mušku by som ju asi nedal, ale neskúšal som to nikdy.