Muškárenie na Slovensku

ceskie

Reakcie

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
 • Autor
  Príspevky
 • #1835
  ceskie
  Keymaster

  Seriozny predajca ti preda nahradny diel (okrem rucky) za cenu = (povodna cena / pocet dielov). Inak zo Slavie som uz objednaval nahrandy diel na GR70 a bezproblemov, za nejake 2-3 tyzdne som ho mal doma, co je super. Problem je to s premiovymi znackami, Hardy, Sage atd., tie na vychodoeuropsky trh proste j.bu, od nich som este nahradny diel nikdy nevyriesil.

  #1782
  ceskie
  Keymaster

  Ja ešte pre úplnosť dodám z opačného konca – rovnako sa nesmie používať plaváčik (na pstruhových vodách). Túto funkciu môže plniť napr. suchá mucha z molitanu (…)

  #1703
  ceskie
  Keymaster

  Čo to bol za blank? Tiež som už polámal zopár prútov ale toto sa mi stávalo keď prút dostal pár desiatok šúp s 5 mm thungstenom, nie po jednom ťuknutí. Na 99% bol buchnutý pri preprave alebo výrobná vada. Ale treba nato dávať pozor ak sa dá… Btw. väčšina výrobcov vie poslať ktorýkoľvek diel – okrem prvého – za cenu (obstarávacia cena / počet dielov). Okrem nadutých Angličanov z Hardy, tí ma zatiaľ vždy odignorovali (ale čo z toho, keď nieto lepšieho blanku na svete ako Sintrix od Hardy 😀 niekedy majú vypredané aj pol roka dopredu).

  …a keď už ich chválim tak aj napíšem v čom je ten blank taký účasný. Nie je to uhlík ale vrstvená zmes sklolaminát x živica. Je citeľne rýchlejší ako uhlík (výhoda pre presnú kontrolu šnúry pri nahadzovaní – prút je permantnene vystretý, neosciluje) a navyše takáto zmes nie je až tak krehká a je mimoriadne pevná. Kto má ale z akéhokoľvek dôvodu radšej pomalšie blanky určite nadšený nebude.

  • Táto odpoveď bola upravená pred 3 years, 7 months používateľom ceskie.
  #1690
  ceskie
  Keymaster

  Čo taká sranda stojí? To už aj Číňania robia hlavy s integrovaným runningom? Na pstruhovanie si to neviem vynachváliť, na menšej vode musím občas chytať s hlavou vo vnútri tj. cítim sa fyzicky lepšie keď mi nebehá slučka cez očká 😀 túto som kupoval minulý rok práve pre kombináciu integrovaný running + handling section runningu + ideálna váha (465) pre moju #7 https://mistpool.com/en/product/2690/rio-intouch-switch-chucker.html

  #1679
  ceskie
  Keymaster

  K tým DTFkám, neviem si osobne predstaviť sušiť napr. na Rudave /potoku s pomalu a nízkou vodou/ s WFkom… a zároveň, to je aj jediná situácia, keď mne osobne treba double taper 😀 Na krátku vzdialenosť je ten pomaly padajúci chvostík šnúry fajn… a jasné, dá sa aj WFko citlivo pribrzdiť pred dopadom na hladinu a výsledok je presne ten istý.
  K double šnúram, momentálne síce hlavné lajny mám RIO ale ďaľšie hlavy už kúpim hocičo, podľa potreby grains a tvaru hlavy. Hlavne pri skagit/scandi to je skoro jedno, cez očká nelezú a nejaká prieťažnosť jadra atď. je tam šum a fuk, keďze sú len o čosi dlhšie ako šnúrky do topánok 😀 Jedine running by som už iný ako RIO nekúpil. Neviem, ako to v RIO robia, ale jednoducho ich runningy sa ne-mo-ta-jú… a mal som už aj Čínu, aj Airflo.

  #1648
  ceskie
  Keymaster

  Pretekári tvrdia, že farba šnúry je čisto preferencia rybára a nemá vplyv – resp. by sa mala voliť tak, aby bola dobre viditeľná pre rybára. Čo sa výrobcov týka, pre mna je svetový top Scientific Anglers, mám od nich niekoľko šnúr (napr. túto intermediálku) a majú neskutočnú povrchovú úpravu, nemotajú sa, vydržia a lietajú úžasne. Kúsok za nimi je RIO. A potom dlho nič a potom značky ako Hardy & Greys, Loop, Cortland. Na prúty ktoré chytám často mám šnúry aj cez 100e, naopak #6ku ktorú venčím 2-3x do roka mám Ego za 20e a žijem 🙂

  #1643
  ceskie
  Keymaster

  Ahoj, pokial to má byť prvá/jediná šnúra, tak je to jasné, WF #5 alebo #5/6 (plávajúca, s váhou hlavy skôr vpredu). Alternatíva – DTF – je vhodná skôr na jemnejšiu prezentáciu muchy, typicky pri love na sucho. Na Dunaji a kanáloch potrebuješ hodiť skôr ďalej, ako jemne a precízne, preto WFko.

  #1638
  ceskie
  Keymaster

  Vitajte 🙂 kým sa to tu ustáli, zatial len poprosím – všetky otázky, oznamy, novinky, právne záležitosti (…) patria od dnes sem.

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )