Muškárenie na Slovensku

ceskie

 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Tak a ochladenie je tu. Do ružova vyspaný som sa o 11tej dovalil na Džamborek. Veľa rybárov, pomalá a nízka voda, to nie je moje. Za necelé 2 hodinky som vyžobral dva menšie potočáky. Ráno som cestou videl na Revúcej pri Slovrybe tri autá – napriek tomu, že celú noc lialo – tak reku, snáď vedia čo robia, som šiel skúsiť Revúcu aj ja. Tiekla akoby husté kakauko, ešte aj penu mala. V meste to zbieralo, ale iba malá ryba. Vyššie až po rybochov úplný útlm, zero. Až posledná hodinka a pol lovu hore-hore bola výborná – prívalová vlna už zbehla a Revúca ostala ideálne prifarbená. Našiel som v jednej jamke dva PP, ale ani jeden nechcel. Až kým sa hviezdy nezoradili tak, že si obe rybky všimli naraz obe moje muchy. Vyštartovali, až sa skoro pobili – len aby „ten druhý“ nebol na muche prvý. Dubleta.

  2+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Hron č. 10 (Medzibrod) dobrá rybačka
  dozadu

  Posledný „suchý-teplý“ deň pred príchododom studeného frontu som chcel dať šancu Hronu. Ale kde? V Brezne skoro nieto vody a v Bystrici síce je, ale cez obed má až 28.6°C (!!!). Tak som skúsil niečo medzi – Medzibrod. Príchod k vode ~11.00, počasie ešte celkom príjemné. Po zabrodení ale počujem čudný buchot – žeby vlak? Ale vo vode? Až potom som si rozpomenul, že Hron býva v lete plný „ahojahojákov“… Kvôli nízkej hladine sa neplavili, ale skôr posúvali po dne. Rybám to však príliš neprekážalo. Do 13.00 sa mi podarili 3 lipne okolo lovnej miery, zopár drobcov a potom koniec. Do 15.30 už iba jediný lipníček. Nevadí, aj tak som sa tešil už len na dve veci – studenú vodu a klímu v aute.

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Revúca dobrá rybačka
  dozadu

  Krátky report z dnešnej soboty. Konečne sa dostávam na kobylku môjmu novoobľúbenému tatranskému potoku. V lete to je pri prechytávaní nízkej a rýchlej vody prosté – kde sa dá sušiť, treba sušiť. Hlboké jamky ešte kvôli rybám lenivým stúpať poistiť streamrom. Poobede som bol vyskúšať na chvíľu Váh. Pod Bešeňkou a na Jambore kopa rybárov. Za hodinku a pol sa podaril jeden väčší PD a zopár dvojročkov PP – žeby násada pred Big River Race? Už cestou preč sa v RK rozpršalo. Tušil som zaujímavú zápletku, tak som sa ešte zastavil na Revúcej – oplatilo sa, medzi kvapkami dažďa zbieral potočák na prvej foto.

  6+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Dunajská Streda dobrá rybačka
  dozadu

  Tak sľúbené repete sa dnes aj konalo, bohužiaľ aktivita rýb bola už len malý zlomok tej včerajšej… podarili sa len jalce a karásky, aj to som tie väčšie musel presviedčať dokonca patentkou.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Ľavostranný priesakový kanál dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som vybehol len tuto za humno, ku Gabčíkovu. Pri ústí ľavostranného priesaku (alebo prameni zavlažovacích kanálov?) som po necelej hodinke skonštatoval porážku. A teraz – ísť domov s dlhým nosom, alebo skúsiť ešte niečo vymyslieť? Nakoniec som našiel kanál, ktorý bol prepchatý rybami všetkých druhov a veľkostí, bohužiaľ mi na chytanie ostala necelá trištvrte hodinka. Určite sa ale čoskoro vrátim!

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  pstruhová voda - Nízke Tatry dobrá rybačka
  dozadu

  Konečne trošku spŕchlo, tak čo s voľným popoludním? No jedine na potok do Nízkych. Začal som neobvykle vysoko (~ 900 m.n.m.) a po hodine nymfovania bez ryby to vzdal – reku, skúsim Bešeňku alebo Jambor. Ale nedalo mi to, aby som cestou nevyskúšal ešte jednu z obľúbených jamiek položenú o nejaké tie výškové metre nižšie. Pomalšia letná voda si doslova pýtala naviazať jednu suchú a zrazu to išlo. Zdržal som sa ešte 2 hodiny a pochytal čopotákov do 30 cm čo mi hrdlo ráčilo. Zrejme vyššie k prameňom je potok kvôli dlhým zimám skutočne na pstruhy skúpy. Revúcu som dnes len pozdravil z brehu – kvôli suchám terazky nereve, skôr tak šepká…

  2+
 • ceskie napísal nový komentár dozadu

  Veľmi pekný hrúzik, podľa kameňov tipujem, že skočila v meste?

  0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Rudava dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som sa tešil najmä na počasie – konečne na rybách, a teplota nezačína trojkou! V Rudave ma však prekvapilo extrémne málo vody (viď. porovnanie s jarným stavom). Málo vody však nebol problém, keďže v riečke je aj málo rýb, ba dum tss 🤠 posušil som asi hodinku a pol, keďže som vybehol až nad Studienku, žiadne obre sa nechytili, ale aj tak som si to v polotieni záhoráckych borovíc užil.

  3+
 • ceskie napísal nový komentár dozadu

  Na tom K CHaPku sa budem musieť ešte zastaviť. Kysuca má dosť P a Li prítokov, aby sa dolu nahromadilo pár jej tajomstiev… a áno, tá Bystrica je krásna rieka, taká \“Belá z Kysúc\“

  0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Slatina dobrá rybačka
  dozadu

  V Brezne včera padlo 25 mm zrážok, ale veď to aj minule na Kysuci a voda bola dobrá, tak aj Hronu trochu prifarbenia neuškodí 🤠 ibaže by áno. Po hodinke streamrovania v Medzibrode som to vzdal a šibol si to prvýkrát skúsiť Slatinu. Teplota vzduchu 32°C, voda oveľa chladnejšia nebola… krásna riečka, jalcov na maderu, bohužiaľ iba jalcov a aj tým sa z vody moc nechcelo – v tom teple im to nemám za zlé. Stretol som aj človeka obyčajného, ako v tôni lapá pomocou lieskového prúta, čo ma prekvapilo, úplne stratil plachosť – aj keď ma zbadal, pokojne chytal ďalej. Mám dosť v tomto teple, je čas sa venovať aj iným vodným športom…

  2+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Bystrica (Kysuce) dobrá rybačka
  dozadu

  Nikdy som na Kysuciach nechytal, ale po včerajšom daždi som si povedal – buď dnes bude voda ideálne prifarbená, alebo úplne kalná a zbehnem na Rajčianku. Po príchode k vode (Krásno nad Kysucou) ma čakala Kysuca ešte čistá – dažďová voda (mimochodom, ideálne prifarebná) z Makova dorazila až pred obedom. Zabrodil som pod ústim Bystrice do Kysuce (K) a po chvíľke vybehol už proti prúdu do Bystrice (CHaP Li). Srdce mi zaplesalo, keď som nad ústim zbadal to, čo som z ďialky považoval za lipne. Chyba! Bystrica je priam zamorená podustvami. Prenádherná horská rieka so všetkým, čo k tomu patrí – veľké okruhliaky, balvany, pereje, brehy zatienené jelšovými kríkmi… a všade iba tisícky podustiev. Za ~5h lovu na úsekoch od CHaP Li až po pstruhovku sa mi iná ryba ako podustva nepodarila. Dokonca, bol som si zabehať proti prúdu a aj pstruhový úsek je plný podustiev. Ale možno môj lipňový neúspech môžem pripísať aj extrémnemu teplu a mojej nešikovnosti…

  5+
  • Samael napísal komentár dozadu

   Kysuca je neskutočne premorená podustvou. Všade podustva. Na CHaPku kaprovom sa mi podarila mrena, ale nižšie bola tiež len samá podustva. Od miestneho týpka som počul, že vraj tam je aj nejaký lipeň a potočák, ale asi tam toho moc nebude. Jedného malého potočáčika som tam minulý rok chytil na mokrú muchu, ale inak podustva a jalec. Inak ale pekná rieka naozaj.

   0
   • ceskie napísal komentár dozadu

    Na tom K CHaPku sa budem musieť ešte zastaviť. Kysuca má dosť P a Li prítokov, aby sa dolu nahromadilo pár jej tajomstiev… a áno, tá Bystrica je krásna rieka, taká „Belá z Kysúc“

    0
 • ceskie napísal nový komentár dozadu

  Ďakujem veľmi pekne, určite sa túto sezónu ešte vrátim, určite sa ozvem 🙂

  0
 • ceskie napísal nový komentár dozadu

  Ja som jelito, až teraz pozerám, že veď si rovno uviedol \“Turiec\“ 😀 tiež som tam dnes bol 🙂

  0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Turiec dobrá rybačka
  dozadu

  Ešte na diaľnici pred TT som nebol rozhodnutý – pokračovať rovno smer ZA/Kysuca, alebo odbočiť a po 3 rokoch skúsiť druhýkrát Turiec? Nakoniec som dal prednosť čistokrvnej Li vode. Koniec koncov, práve na jednom z prítokov Turca som pred vyše 20 rokmi skúšal potajme oklamať prvého potočáka – lieskovým prútom s kúskom silonu a suchou podenkou na jeho konci. Rybačka v meste ma neláka, zabrodil som teda zhruba v strede revíru, medzi dedinami. Nádherná divočina – žiadna cesta a autá, len ticho a stopy medveďa. Rieka do biela rozkvitnutá tak, ako to len Turiec dokáže… ale na rybu skúpa. Po hodine a pol som už vybrodil a šiel predsalen skúsiť mesto, keď som v diaľke zbadal zazbierať. Naviazal som jednu suchú a zakrátko zdolal jalčiska na fotke. Zdržal som sa ešte, za vytrvalosť mi Turiec ukázal ešte dvoch lipníkov a stačilo. V meste to už bola iná pesnička, priamo pod MVE šiel lipeň za lipňom, poniže už skôr podustva, jalec, dokonca nosáľ. Posledná ryba 13.30, keď som okolo 15tej podsekol lipňa, pochopil som – apatia, na dnes stačilo.

  7+
  • Cecil napísal komentár dozadu

   Nestihol som ti odpovedať. Chcel som ti navrhnúť, že ťa môžem niekedy sprevádzať po Turci. Tie PP sú pyšná nasada. Ked sa znovu rozhodneš prísť, tak daj info. Je to moja domovská voda.

   0
   • ceskie napísal komentár dozadu

    Ďakujem veľmi pekne, určite sa túto sezónu ešte vrátim, určite sa ozvem 🙂

    0
  • goldo napísal komentár dozadu

   Tiež plánujem ísť tento týždeň na Turiec. V stredu mám v pláne vybehnúť tiež niekde medzi dediny. Nečakám veľa rýb, skôr mi ide o to prejsť nový úsek rieky.

   0
 • ceskie napísal nový komentár dozadu

  Prekrásne potočáky! Ja aj tuším, čo to je za revír – a viem, že to nie je ľahká voda – takže super motivácia 🙂 ale pozerám, že prvý a druhý majú akosi obkúsanú chvostovú plutvu – takže buď riadne odrastená násada, alebo mali ťažké detstvo v potoku?

  0
  • ceskie napísal komentár dozadu

   Ja som jelito, až teraz pozerám, že veď si rovno uviedol „Turiec“ 😀 tiež som tam dnes bol 🙂

   0
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Dunaj č. 3 – pravostranný priesakový kanál dobrá rybačka
  dozadu

  Krátky report z posledných vychádzok. Váh pri TT, podustvám šibe a skáču na streamer. Dunaj už je takmer OK, ale ešte to nie je ono. Tak som dnes skúsil na chvíľku priesaky. V čistej vode a letnom teple to bolo ťažké. Objavil som pár kaprov ~10 kg, s nimi som to ani neskúšal. Náladu mi zachránilo pár jalcov na sucho a hromada ostriežov do 23 cm.

  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda dobrá rybačka
  dozadu

  Tento víkend som plánoval zopakovať – už lepšie vybavený – vychádzku na potok. Po príchode k vode ma však obaril už len pohľad z mosta… vyplavené uhynuté hrenebačky, plosky, ostrieže, kde-tu potočák. Vypustenie akéhosi kalu v kombinácií s nízkym letným stavom nedalo rybám šancu. Ďakujem RS Trnava ktorí išli úhyn hneď riešiť.

  1+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes bolo také teplo, že auto bolo po chytačke predohriate na 60°C a keby už nebolo vody v potoku málo, tak ju všetku vypijem. Ale Ivčo ma slovami „a to je ten kumšt, popracovať s tou šnúrou a nymfou tak, aby bol záber… postaviť sa s francúzom a chytať na “hitlera”, to sa naučí každý trtko“ vyprovokoval k vychádzke na zarastený kaprový potok, naviac krátko po otvorení prívlačovej sezóny. Zázraky sa však nekonali, z podupanej vody som vytiahol zopár hrúzikov, jeden čopoták sa mi strepal a vychádzku ukončil vysušený krajší jalček. Ale dobre bolo, chcel som chytať hodinku, zdržal som sa skoro tri.

  3+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  lipňová voda - Váh č. 18 C dobrá rybačka
  dozadu

  Keď už máme Li vody otvorené, zastavil som sa po roku na Jamboráku, či som to tam ešte nezabudol. Do vody som vliezol o 11.00 a prekvapivo, od prahu po energolávku sme boli do obeda iba dvaja muškári. Vydržal som do 15tej, podarilo sa zopár domácich PP a mnoho PD. Väčšinu rýb som však vyvláčil na streamer, vďaka čomu mi deň spestrili aj zubáč (~50) a šťuka (~65). Chvíľu som ešte posušil na obľúbenom potoku a večer prišiel domov veľmi unavený z práce 🤭

  4+
 • ceskie pridal/a nový príspevok:
  kaprová voda - Váh č. 6 dobrá rybačka
  dozadu

  Dnes som mal cestu okolo, tak som sa zas zastavil PT poťahať, spolu so Samom. Poviazal som nejaké podustvové tutovky, ale vybrali si red tag a nič iné, moje krásne podustvomuchy ostali ohrdnuté :S celkovo ale dosť fučalo a iná ryba sa neukazovala. Nabudúce pôjdem zrejme už o číslo vyššie.

  1+
 • Load More